11 травня у Львові студенти проведуть репетицію Майдану-2

У вівторок, 11 травня, студенти вищих навчальних закладів Львова проведуть 2-годинний попереджувальний страйк з вимогою зміни влади в Україні.

Про це повідомили представники ініціативних груп зі створення студентських страйкових комітетів на прес-конференції у Прес-клубі  сьогодні, 7 травня.

«Наша мета глобальна. Ми маємо за завдання ніщо інше, як зміну влади», — наголосила Ольга Сало, координатор ініціативної групи по створенню страйккомів.

Серед основних вимог студентів-страйкарів — відставка чинного міністра освіти і науки Дмитра Табачника та денонсація «харківських угод».

З 11.00 по 13.00 студенти ряду ВНЗ, в т.ч. Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівської комерційної академії, Українського католицького університету (УКУ), не відвідуватимуть пари, а натомість займуться створенням барабанного оркестру та іншої страйкової атрибутики (листівки тощо), які використовуватимуть під час наступних акцій протесту, повідомила член страйккому факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка Ірина Чулівська.

Загалом, за прогнозними оцінками координаторів, у страйку візьмуть участь близько 5 тисяч студентів.

Основні події відбуватимуться біля пам’ятника Іванові Франку та під стінами УКУ.

Ольга Сало повідомила, що зараз у Львові розгортається процес створення у вишах страйккомів. За її даними, подібні процеси відбуваються або найближчим часом розпочнуться і в деяких інших регіонах України.

Ініціатива створення страйккомів належить неформальному об’єднанню Молодіжний рух захисту національних інтересів, що утворений на базі громадських та студентських організацій Львова.

Студенти запевняють, що вони організовуються самостійно, без втручання з боку політичних партій.

Проте готові розглянути питання координації спільних дій із опозицією, дії якої вони вважають недостатніми.

«Ми вважаємо, що ми можемо зробити більше і краще. А разом з ними (опозицією) — ще більше і ще краще», — зазначила Ольга Сало.

На запитання журналістів, чи можна розглядати дії студентів, зокрема запланований на 11 травня страйк, як своєрідну репетицію до т.зв. Майдану-2, Ольга Сало відповіла, що так.

«Майдан-2 можливий тільки тоді, коли підніметься все населення», — додав член страйккому УКУ Олександр Чорний. Відтак, за його словами, студентство хоче показати приклад решті українців.

Архіви