10-20% абітурієнтів у львівських вузах – трійочники

Серед абітурієнтів, які вступили цього року до вищих навчальних закладів Львова, 10-20% є трійочниками (за п’ятибальною системою). Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила координатор спостереження за вступною кампанією у Львівській області Ольга Стрелюк.

За її словами, ці 10-20% абітурієнтів були зараховані на навчання до львівських вузів з балами в межах 128-150. Така ситуація, на думку О.Стрелюк пов’язана з тим, що вузи поставили надто низький прохідний бал для вступу, адже 124 бали відповідає «4» за 12-бальною системою і «3» з мінусом за 5-бальною шкалою оцінювання знань. Крім того, не без того складну ситуацію «підігріло» скорочення квот державного замовлення у 2011 році.

«Через те, що зменшено кількість держзамовлень, вузи набирають абітурієнтів з мінімальними прохідними балами, бо бояться втратити додаткові надходження. А основний дохід вишів тримається на коштах бюджетних осіб», – сказала О.Стрелюк.

Відтак, ОПОРА пропонуватиме Міністерству освіти затвердити мінімальний прохідний бал на рівні 162 балів (тверда четвірка). «124 не може залишатися прохідним балом для вступу у вищі навчальні заклади. Це мінімум, на який може розраховувати абітурієнт просто для участі у подачі документи. Але вступити з таким балом у ВНЗ і навчатися у ньому – ні. Ми пропонуємо 162 балів, що відповідає твердій четвірці. Як нам відомо, вже є проект умов прийому у ВНЗ на 2012 рік, тому зараз ми напрацьовуємо наші пропозиції і подаємо їх. Наскільки вони будуть враховані – інше питання», – додала координатор спостереження за вступною кампанією у Львівській області.

Архіви