Жінки обирають у владу чоловіків через соціальні стереотипи

64% виборців України – це жінки. Але до влади вони обирають чоловіків, які потім зовсім не враховують жіночі інтереси.

На цьому сьогодні, 2 березня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Як домогтися 30% участі жінок в Уряді, міністерствах, місцевих держадміністраціях та інших органах влади?» наголосила заступниця голови західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

– Ми маємо 64% виборців-жінок. Тобто, виборці України, це, в переважній більшості, – жінки. І їхні потреби мали би бути враховані передусім.  Їхні потреби мали би вивчатися, аналізуватися і в передвиборній кампанії дискутуватися. І обіцянки ми би мали чути зовсім інші, – каже вона.

За її словами, жінки обирають чоловіків тільки тому, що обтяжені соціальними стереотипами і не бачили у своєму житті інших прикладів, коли жінка може керувати.

– Серед випускників вузів – більше жінок. Тобто на старті, як інтелектуальний потенціал, ми маємо якщо не більше жінок, то як мінімум, порівну. Потім відбуваються соціальні процеси і потенціал жінок в країні не використовується. Жінки практично працюють в обслуговуючій сфері, низькокваліфікованій, де не приймаються рішення. А той потенціал, який вони мають в силу своєї освіти, в Україні недовикористовується, – каже Марта Чумало.

Її підтримує заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Оксана Яковець. За її словами, серед керівників у Львівській облдержадміністраці жінок є дуже мало. І якщо відстежувати тенденцію впродовж останніх  десяти років, то ми мали лише один раз жінку – голову адміністрації. Серед заступників також мало жінок.

Хоча ми мали голів облдержадміністрації, які призначали собі по шість-десять заступників.
– Але така практика: керівники – чоловіки, заступники – жінки. У керівника більше представницьких функцій, координація роботи, контроль. А вся рутинна робота лягає на плечі жінок, – каже вона.

Оксана Яковець також поділилася досвідом балотування до парламенту.- Я балотувалася в одному з найбільших округів у Львові, в 115, де майже  300 тисяч виборців. Тоді було 18 кандидатів, і єдина жінка – я. Але коли поспілкувалася зі своїми опонентами, то виявила що люди абсолютно далекі від того, що вони обіцяли у своїх програмах і реально могли зробити, – каже вона.  

Архіви