«Збиранка» зможе припинити своє існування не раніше, ніж років за 20

Про це сьогодні, 19 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: на полігоні чи на папері?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

– Проект рекультивації, який пройшов державну експертизу, передбачає, що коли сміттєвий полігон закриється, то його треба обслуговувати ще хоча б років десять. Там мають праюцвати екологи, спеціалісти, які будуть дивитися за обладнанням, яке там є, моніторити ситуацію, – стверджує він. 

За словами Юрія Голеця, над проектом рекультивації спеціалісти працюють уже шість років.  

– Ми почали рекультивацію з того, що отримати всі дослідження впливу полігону на території, яка прилегла до полігону твердих побутових відходів, у селі Збиранка. Ті дослідження були проекспертовані міністерством екології. На підставі їхнього експертного звіту було зроблено технічне завдання на рекультивацію, яке передбачало низку заходів з вирішення різних проблем, – розповідає він. 

Чиновник міськради стверджує, що для рекультивації сміттєзвалища був оголошений конкурс, в якому переміг ВАТ «Гірхімпром». Їхній проект пройшов належну державну експертизу і його хвалили українські експерти. 

– Інша справа, чому це так довго тривало. Не буду лукавити, 2012-2013 роки були найважчими щодо фінансування в Україні. Платіжка в казначействі з коштами в 200-300 тисяч гривень могла лежати 2-3 місяці. Тому проект рекультивації був затягнутий, – ділиться він.

Вищезгаданий проект ще у 2013 році оцінювали в 213 млн гривень. Таких коштів львівська громада не мала і не має. Тому зараз сподіваються на кошти з держбюджету.  

Архіви