За останні два роки в Україні збільшилась кількість насилля в сім’ях

За дев`ять місяців 2010 року у Львівській області по допомогу до управлінь у справах сім`ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім`ї звернулося 1 тис 710 осіб. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник управління у справах сім`ї та молоді Львівської ОДА Андрій Рожнятовський.
За його словами, із цієї загальної кількості звернень, до відповідних служб звернулися 1 тис 93 жінки, 591 – чоловік та 26 дітей. Відповідно, 1 тис 683 осіб, які вчиняли насильство, отримали офіційні попередження, а 181 особа – захисні приписи. Поміж тим, як зазначив А.Рожнятовський, 780 осіб було направлено на корекційні програми, але жодна людина не пройшла її. «Справа в тому, що це лише протокольне направлення, оскільки як такої корекційної програми у нас не існує. Вона є лише на папері, не жаль», – зазначив начальник управління у справах сім`ї та молоді ЛОДА.

Він також повідомив, що загалом на Львівщині на обліку з приводу вчинення насильства в сім`ї перебуває 4 тис 197 осіб. На запитання, чи збільшується тенденція до проявів насильства у сім`ях за останні роки, чи навпаки спадає, Андрій Рожнятовський відповісти не зміг.

Водночас, як свідчить статистика МВС України, за останні два роки (2009-2010 роки) кількість зареєстрованих випадків вчинення насильства в сім`ях українців суттєво зросла. Зокрема, у звіті МВС стосовно виконання ЗУ «Про попередження насильства в сім`ї» за п`ять місяців цього року зазначено, що за цей період близько 91 тис осіб перебувало на обліку. З яких на обліку за вчинення насильства в сім`ї стоять 94% чоловіків і лише 6% насилля чинять жінки.

В Україні на даний момент найбільшою мірою ідентифікується з боку МВС фізичне насилля. Більшість випадків (18 тис осіб), поставлених на профілактичний облік, стосуються саме фізичного насилля.

Близько 14 тис осіб, поставлених на профілактичний облік МВС за п`ять місяців цього року, стосуються психологічного насилля в сім`ї.

918 осіб (2,8% від усіх випадків насильства в сім`ї) поставлено на профілактичний облік МВС за вчинення економічного насильства в сім`ї.

Лише дев`ять випадків насильства в сім`ї (із 32 тис 500 осіб, поставлених на профілактичний облік) стосуються сексуального насильства в сім`ї. Правоохоронцям значно складніше виявити сексуальне насильство в сім`ї, оскільки ця тема вважається приватною та є доволі замовчуваною.

За п`ять місяців цього року правоохоронні органи здійснили близько 54 тис виїздів на сімейні конфлікти.

Архіви