Якщо благодійник може надати комусь гроші, подарунок чи послуги, то він змушений ще й сплатити податки. Не обкладаються податками будь-що тільки на суму не вище, ніж 800 гривень. Якщо благодійність оцінюють у вищу суму, то доведеться сплатити податок на прибуток, податок на додану вартість, ПДФО та військовий збір.
Про це сьогодні, 23 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.
Вона нагадала, що благодійною допомогою може бути будь-що, за що благодійник не отримує коштів.
– Коли ви надаєте комусь безкоштовно товари, роботи, послуги, основні засоби або кошти, які не просять повернути назад. Наприклад, оренда, за яку ви не просите сплачувати, це теж – благодійна допомога, – пояснює партнер.
І хоча суспільство заохочує благодійників надавати таку допомогу, держава в особі фіскальних органів, суворо контролює, аби ці благодійники ще й сплатили податки за свою благодійність. Причому, що багатший благодійник, то більший податок він повинен перерахувати в державну скарбницю.
У листі від 12 січня 2017 року № 408/6/99-99-15-03-02-15 Державна фіскальна служба посилається на статтю 198.5 Податкового Кодексу України і каже, що благодійник зобов’язаний сплатити ПДВ, незалежно від того, чи він мав ПДВ-кредит при придбанні.
– Якщо ви є «малодохідниками», то надаючи благодійну допомогу, маєте витрати, які зменшують фінансові ресурси, отже і сам податок на прибуток є меншим на 18 відсотків від вартості подарованого. Якщо ж ви є «високодохідними», то передбачені коригувальні різниці. Перша – стосується амортизації і виникає тоді, коли ви даруєте основні засоби. Друга – стосується подарунків і говорить про те, що податок збільшується, але лише в тій частині, яка перевищує 4 відсотки оподаткованого прибутну минулого року, – роз’яснює Мар’яна Кавин.
Проте, якщо благодійність неможливо порахувати, то платити ПДФО та військовий збір не треба.