З жовтня українці знатимуть, кому належать газ та вугілля в країні і як використовують гроші з держбюджету

На сьогодні в Україні на обліку в державної геологічної інформаційної служби перебуває 20 тисяч родовищ зі 117-ма видами корисних копалин. А в промисловій розробці є лише 3 тисячі родовищ.

Про це сьогодні, 19 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему «Регіональний вимір прозорої і підзвітної політики уряду у видобувній галузі. Що означає ЕІТІ для України та її регіонів?» повідомив керівник асоціації «Енерготранспарентність» Владислав Дейнеко.
– На сьогодні усі компанії видобувної галузі України в 2014 році сплатили понад 20 млрд. гривень. Але ми не можемо отримати інформацію як ефективноїх використовують, – каже він.

За його словами, у 2013 році Україна набула статусу кандидата в міжнародну організацію «Ініціатива прозорості у видобувній галузі». Це – незалежний міжнародний стандарт, який передбачає регулярну публікацію платежів в державний бюджет за використання природних ресурсів.

У жовтні 2015 році Україна має подати свій перший звіт. В країнах, де це роблять регулярно, люди знають, скільки компанії видобувають ресурсів, скільки сплачують за це уряду і отримують інформацію – як уряд використовує ці кошти. Також в цьому звіті буде показано, хто є реальними власниками видобувних компаній, тобто хто отримує реальний прибуток від природніх ресурсів.

Голова наглядової ради компанії  «Горизонт» Зиновій Козицький повідомив, що їхня компанія отримала право на газовидобування на найближчих 20 років. 
– Не всі свердловини, що ми буримо, дають газ. Ось ми пробурили чотири свердловини, а з них одна – суха. А дебіт у нас – 10-15 тисяч. Це не те, що на сході України – до мільйона можуть давати в добу. У нас немає великих запасів, – каже він. 

Архіви