Директор ТОВ "Львівгаззбут" Марія Прохоцька також зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями.
– На щастя, цього не відбувається, отже це свідчить, що такого нема. І я не розумію як можна в трубу, де є певний тиск, щось ще закачати. Отже треба мати компресор, а він дорогий. Це і економічно не вигідно, і небезпечна суміш, – каже вона.
За її словами, якість газу і його калорійність визначає «Укртрансгаз» під час передачі газу у мережі «Львівгазу».
Марія Прохоцька також зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями.
– Ми не зовсім розуміємо, як це буде здійснюватися на практиці, але теоретично ми розуміємо, що «Львівтрансгаз» буде подавати газ мережі і буде давати паспорт на цей газ. І будуть відповідні формули, за якими кубічні метри перетворюватимуться в калорії. І в рахунках це буде відображатися, – каже Марія Прохоцька.
Перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король зауважив, що найбільш вибухонебезпечними зараз є старі газові плити та колонки.
– Населення Львівської області користується майже 500 тисячами одиницями морально та фізично застарілого обладнання. Як правило, ці прилади є у пенсіонерів. Вони не мають коштів замінити ці старі газові плити чи колонки. Зона нашої відповідальності закінчується на крайньому вводі в будинок. Ми можемо сказати, що це не наша проблема. Але вона – наша. Тому що застарілий прилад використовує газ неекономно. Крім того, цей прилад створює потенційну небезпеку, адже він може вибухнути, – каже Володимир Король.