Витрати на ремонти у Львові зростають під вибори міського голови – статистика

З 29 міст України, де відбувався другий тур виборів міського голови, у 16 випадках в другий тур вийшли чинні міські голови. В більшості випадків вони й перемогли.

Про це сьогодні, 16 листопада, під час засідання на тему: «Підсумки ІІ-го туру виборів міського голови Львова 15 листопада», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГМ «ОПОРА» у Львівській області Олександр Неберикут.

– Це пояснюється тим, що вони мали доступ до ресурсів, які можна перед виборами використовувати, демонструвати виборцям виконання роботи органами місцевого самоврядування, як особисту заслугу окремого кандидата. В ситуації зі Львовом ми бачили, що ремонтували тротуари, дороги, вулиці. Цього року витрати на будівництво склали 700 млн гривень.
З чотиримільярдного бюджету – це величезна сума. На цей рік зумисно було закладено велику кількість коштів на будівництво. Це краще, ніж гречка, але на це треба звертати увагу, – каже він.

За словами спостерігача від «Опори», чинні міські голови та їхні штаби дивляться, коли будуть місцеві вибори, і планують під ці вибори інтенсивніше будівництво.

– Я спеціально підняв статистику витрат на будівництво у Львові, починаючи з 2010 року. І тоді ця планка була найвищою. І в 2015 році ця планка виросла. Очевидно, цей план складається під вибори і це не треба приховувати, – каже Олександр Неберикут.

Він також прогнозує, що наступні місцеві вибори можуть відбутися в 2017 році, тож і витрати на ремонт доріг та тротуарів знову будуть високими.

У всьому іншому, за його словами, особливих сюрпризів щодо цифр, поведінки виборців чи динаміки виборів не було. 

– Були побоювання з приводу організаційної частини. Тому що наново формували всі дільничі виборчі комісії і були побоювання, що ці комісії не будуть працювати належним чином або будуть працювати в хаотичному режимі, як ми це спостерігали під час голосування 25 жовтня, – каже він.

Архіви