Станом на п’ятницю, 6 серпня, дані про рекомендованих до зарахування в системі «Конкурс» не опублікували 10 з 33 вишів Львівської області. Законодавчо вони зобов’язані опубліковувати такі списки, в тому числі на своїх Інтернет-сайтах. Про це 9 серпня під час прес-конференції повідомив спостерігач за вступною кампанією у Львівській області від ГМ «ОПОРА» Назар Матківський.
«Така ситуація спричинила незручності для абітурієнтів, що очікували оприлюднення інформації про зарахування, аби спланувати подальші кроки із заміною корпій документів на оригінали», – зазначив Назар Матківський. Він також зауважив, що причини такої ситуації наразі невідомі.
«Виші поставили абітурієнтів в таку ситуацію, що останні не знали, чи пройшли. Особливо це цікавило тих, хто опинився за планкою і чекав, чи звільниться місце в межах держзамовлення», – додав він.
Загалом, як наголосила спостерігач від «ОПОРИ» Ксенія Дітчук, початок вступної кампанії 2010 року ознаменувався великими чергами біля приймальних комісій ВНЗ, які були спричинені скороченим терміном подачі документів на обрані абітурієнтами спеціальності. Якщо минулого року цей термін становив 1 місяць, то цьогоріч – лише два тижні. Відтак ВНЗ у перші дні подачі документів працювали наднормово: до 19:00-20:00.
«Так, Національний університет «Львівська політехніка» станом на 19 липня прийняв 5416 заяв на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» а станом на 20 липня – 7125 заяв, тобто 1709 заяв за день. Українська академія друкарства, яка приймала документи на меншу кількість напрямків, на початку кампанії опрацьовувала близько 200 заяв на день. Була рекомендація Міністерству освіти наступного року збільшити термін прийому, однак відповідний наказ МОЗ було видано вже 23 липня. Він фактично був вже неактуальний, адже більшість документів були подані та розглянуті», – зазначила Ксенія Дітчук.
Вона зауважила, що це доволі нелогічно – вносити такі зміни під час самого процесу подачі та розгляду документів. «А, наприклад, у «Львівській політехніці» абітурієнти вирішили забирати документи зі спеціальностей, на які не пройшли і пробували подавати їх ще раз», – сказала вона і нагадала, що цього року абітурієнтам дозволено подавати документи одночасно тільки на 15 спеціальностей.
«Приймальні комісії не мали юридичного підґрунтя приймати такі документи. Нічого не вдалося», – додала вона.