Вимушеним переселенцям допомагають тільки волонтери. Держава самоусунулася

Переселенці з Криму та Сходу України вимагають створити єдиний державний орган, який би займався їхніми проблемами. На їхню думку, навіть сумлінний чиновник місцевої ланки управління чи волонтери не здатні вирішити проблеми, які покликана вирішувати держава.

Про це заявили учасники круглого столу на тему: «Переселенці з Криму та Сходу України у Львові. Чи залишені вони напризволяще? Проблеми та шляхи їх вирішення. Біженці з АТО очима львів’ян», проведений з ініціативи фундації «Вища школа професійної політики».

– Закон про вимушених внутрішньо переміщених осіб з’явився тільки місяць тому. Хоча самі люди, яких ми зараз називаємо цим терміном – вимушено внутрішньо переміщені особи – були вже у березні, – про це заявив координатор громадської організації «Кримська хвиля» Енвер Бекіров.

За його словами, така держава, яка у нас є зараз, не виконує жодних зобов’язань щодо своїх громадян. Причому мова йде не тільки про тих, хто вимушений був утікати зі своїх домівок через агресію Росії, але й про всіх громадян України. Якби не було волонтерів, то ніякої допомоги не було б.

Учасники круглого столу зазначили, що «біженець» – це людина, яка втікає в іншу країну і щодо неї діють права та міжнародний захист. А ось внутрішньо переміщені особи залишаються громадянами України.  І закон, який покликаний їх захищати, наразі залишається законом на папері.

– У ньому дуже багато декларативності і дуже мало визначено механізмів реалізації прав цих людей. І доки Кабмін не пропише у всіх своїх нормативно-правових актах механізми реалізації прав внутрішньо переміщених осіб, цей закон так і залишиться на папері, – констатують учасники круглого столу.

За словами заступника директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксани Яковець, усі особи, які звернулися до них за допомогою, отримали її. Зараз вони живуть безкоштовно або в санаторіях, або на квартирах у людей, отримують продукти харчування та необхідні речі. Але на все це держава не дала ані копійки.

– Всі витрати взяла на себе громада Львівщини, – каже держслужбовець.

Архіви