На Львівщині немає жодного ЗМІ, незалежного від політичного чи економічного гравця, – експерт

Про це під час прес-конференції на тему: "Порівняльна оцінка інформаційного простору Львівщини (як інституту громадянського суспільства) на тлі інтенсивних суспільно-політичних трансформацій 2013-2014 років" повідомила соціолог, доцент кафедри історії та теорії соціології ЛНУ ім.І.Франка Вікторія Середа.

За її словами, медійний ринок Львівщини поділений між конкуруючими медіа і ця конкуренція різних власників чи різних медіа-холдингів дає об’єктивність і свободу слова на Львівщині. Населення, балансуючи між різними ЗМІ, може побачити «золоту середину» і вивести якусь іншу точку зору.

– Також відчувається значне зниження табуйованих тем. Якщо минулого року був дуже великий спектр того, про що не можна писати, то цього року основа самоцензури лежить у площині самого медіа, тобто в зв’язку з власником медіа та його політичними чи бізнес-інтересами, – каже Вікторія Середа.

За її словами, на Львівщині немає жодного ЗМІ, який би був незалежний від політичного чи економічного гравця на ринку.

Що стосується думки населення, то тут суттєво ситуація не змінилася.

– І минулого року, і цього року третина населення сказала, що не можуть отримати об’єктивної інформації від ЗМІ. Ще є 25 відсотків, які не можуть визначитися, – каже Вікторія Середа.

А ось свободу слова на Львівщині опитувані оцінили вище, ніж минулого року.

– Найбільш скептичними залишилися мешканці районів. Вони все ще бачать проблему з оцінкою свободи слова. Але загалом оцінка слова є вище середньої. Та серед ключових проблем називали самоцензуру, яка зберігається, і низький рівень професіоналізму журналістів, – каже соціолог.
Водночас час керівник громадської організації "ІДЕА-Разом" Тарас Прокопишин  зазначив, що населення Львівщини продовжує активно читати друковану пресу, але рівень цього читання дещо зменшується.

– Минулого року 70 відсотків зазначили, що читають газети хоча б один-два рази на тиждень. А цього року вже менше – 64%. Зрозуміло, що друковану пресу більше читають мешканці сільських регіонів, – каже він.

Найбільш рейтинговими виданнями залишаються газети «Експрес» і «Високий замок».

Що стосується радіо, то його регулярно слухають понад 56 відсотків. Найбільш рейтинговими стали «Львівська хвиля», «ФМ Галичина» та обласне державне радіо. Що стосується довіри, то цього року «ФМ Галичина» в цьому рейтингові поступилося «Львівській хвилі». Хоча загалом слухачі довіряють радіо.

– Більша частка населення переглядає телеканали щодня. Але лідером є телеканал Zik. Також рейтинговими є Львівське телебачення, ТРК «Люкс» і «2 канал». Лідером довіри залишається телеканал Zik, – каже Тарас Прокопишин.

Щодо інтернет-ресурсів, то найвищі рейтинги мають сайти інформагенцій «ЗІК», «Захід-нет» і «Львівський портал». А найбільшою довірою користуються «Варіанти», «ЗІК» та «Львівський портал».  Хоча, на думку експертів, найбільш незалежними на Львівщині є «Щоденний Львів», «Новий погляд» і «Львівський портал».

Архіви