«Вступний внесок» в садочку – це хабар, «добровільний внесок», – допомога

Плату за садочок у Львові визначають один раз в рік, на початку року, коли формують бюджет. При цьому батьки сплачують тільки 60% від вартості харчування дитини в день. Всі інші видатки щодо перебування дитини в садочку бере на себе місцева громада.

Про це сьогодні, 16 червня,  під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Санітарна реформа у дитсадках Львівщини: для дітей чи для дорослих?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила завідувач дошкільного навчального закладу №116  Світлана Кук.

– Отож, день перебування дитини віком від 1 до 3 років у групах загального типу з триразовим харчуванням коштує батькам 12.90 грн, віком від 3 до 6 – 19.74 грн.  Не сплачують за відвідування дітей у садочку батьки, чиї родини є малозабезпеченими, багатодітні та учасники АТО, – каже вона.

У міськраді стверджують, що вступних внесків батьків, коли дитину приймають до садочка, не існує.

– Такого поняття як вступний внесок – не існує. Я борюся з усілякими вступними внесками. Тому, якщо є факти вимагання вступних внесків, то інформуйте нас та правоохоронні органи. Якщо хтось вимагає, то він має бути покараний та звільнений з посади, – каже директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради  Галина Слічна.

Те, що батьки називаються «вступними внесками», у міськраді та садочках називають «благодійними внесками».

– Якщо батьки мають бажання та можливості допомогти установі, яку відвідує їхня дитина, то можуть перераховувати кошти на розрахункові рахунки або самі щось придбати, – стверджує вона.

Водночас Галина Слічна зізналася, що якби не гроші батьків, то садочки би зазнали великої скрути.

– Особливо цю скруту ми відчували у 2012 році. Якби не батьки, то я не знаю як би ми працювали. Казначейські рахунки були закриті, ніякого фінансування не проходило, – згадує вона.

На думку чиновниці, якщо батьки вносять добровільні пожертви, а адміністрація чи батьківський комітет звітує, куди витрачені кошти, то проблем немає.

Архіви