Військовим НАТО не забороняють постити інформацію у соцмережі

Військовослужбовцям НАТО не забороняють спілкуватися з журналістами. Вони самі знають, що можна казати, а що – ні.

Війська НАТО перебувають в Україні в рамках військових навчань «Fearless Guardian-2015»  на Яворівському полігоні через домовленість урядів України і США.

Про це сьогодні, 28 квітня, під час дискусії на тему «Військові навчання НАТО: особливості висвітлення у мас-медіа США, України та Росії», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив командир 1 батальйону, 91 полку, 173 аеромобільної бригади США, підполковник Кайл Рід.

За його словами, уряди двох країн домовилися про надання та отримання допомоги шляхом навчань військових.
– Програма навчань включає в себе 63 завдання, які складаються з індивідуальних занять аж до завдань груп та відділень, – каже підполковник Кайл Рід.

Він стверджує, що навчання абсолютно відкриті і військовослужбовці готові надавати всі коментарі й відповідати на всі питання.
– Ми  завжди запрошуємо американську пресу на висвітлення наших подій, на наші навчання. Ми ніколи нічого не приховуємо. У нас надавати  інформацію є обов’язком прес-офіцера та командира підрозділу, – каже американський підполковник.

На запитання журналістів про те, як він реагує про публікації про себе, відповів, що ніяк. 
– Я не стежу ні за прес-релізами, ні за новинами у медіа про себе. Тому що це не міняє причини, через які я тут, – каже підполковник Кайл Рід.

Щодо того, що російська преса активно обсмоктує його участь у навчаннях, то зауважив, що російських ЗМІ не Яворівському полігоні не зустрічав.

Водночас присутній на дискусії репортер «Нью-Йорк таймс» Ендрю Крамер наголосив, що він отримує потрібну інформацію без перешкод.
– Є система акредитації, яку я пройшов, щоби прибути на Яворівський полігон. Це забрало в мене три дні. Але в американській армії журналіст може підійти до будь-якого військовослужбовця і запитати про будь-що. Але якщо він не бажає відповідати, то скаже, що це не в його компетенції. А те, що може бути військовою таємницею, це не потрапить навіть випадково у вільний доступ, – ділиться  своїм особистим досвідом американський журналіст. 

Підполковник Кайл Рід також зауважив, що проводячи навчання зі своїми військовослужбовцями, він не забороняє постити інформацію у соцмережі, але просить добре подумати про те, що вони хочуть донести і хто це може прочитати. Так само не заборонено користуватися мобільним зв’язком, тільки зауважують, що роумінг надто дорогий.

Архіви