Військовослужбовці в АТО не голосуватимуть і не хвилюються через це

Навіть якщо хтось прийме законопроект, якийсь дасть можливість військовослужбовцям у зоні АТО взяти участь у виборах, вони проголосувати не зможуть, тому що це є технічно неможливо.

Про це під час прес-конференції-бліц-дебатів кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 120, які відбуваються в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), заявив самовисуванець та військовослужбовець 51-ї бригади Олександр Власенко, коментуючи те, що Верховна Рада так і не спромоглася ухвалити зміни до закону про вибори народних депутатів. Саме вони мали би врегулювати механізм організації голосування військовослужбовців, які виконують завдання в рамках АТО.

– Я знаю, що таке вибори в АТО через те, що я був там під час президентських виборів. Ні я, ні моя рота, ні батальйон, ані вся бригада повністю не змогли проголосувати «за» чи «проти». І зараз я не бачу технічних рішень, як це можна виконати в умовах АТО. Я там був, я знаю як це виглядає, нема фізичної змоги, – каже Власенко.

За його словами, військовослужбовці доволі спокійно сприймають факт, що їхній голос не врахують і цього разу.
Микола Щур, який під час виборів Президента працював головою обласної окружної виборчої комісії, а тепер кандидує до парламенту від «Радикальної партії»,  каже що навесні піднімалося питання про те, як мають голосувати військовослужбовці в зоні АТО.

– Дуже часто і військовослужбовці, і їхні родичі зверталися. Але нема навіть правового механізму для того, щоб реалізувати право голосу на виборах. Я вважаю це великим мінусом, що такі зміни до законодавства не прийняті, але зараз це реалізувати важко.
Словом, опоненти зійшлися на тому, що якби депутати внесли зміни до законодавства, то виконати б їх було неможливо.

Архіви