Військові-строковики мають 300 гривень в місяць на цигарки та цукерки

Грошове забезпечення у кожного виду військової служби є різним. Так, строковики мають 300 гривень в місяць на цигарки та цукерки, офіцери за контрактом – від 5 тисяч гривень. Якщо військовослужбовця скеровують в зону АТО, то він отримує грошове забезпечення в два рази більше.

Про це щойно, під час дискусії на тему: «Чим відрізняється проходження військової служби у збройних силах країн НАТО і України?», яка відбувається в ці хвилини у Львівському прес-клубі, повідомив представник Західного територіального юридичного відділу МО України, підполковник юстиції Володимир Смілка.

На сьогодні, за його словами, в Україні є три види військової служби. Це – строкова, за контрактом та альтернативна.

– Щодо строкової служби, то до цього виду змушені були повернутися  через події в Україні. Військова служба за контрактом – це коли військовий підписує контракт і отримує військове забезпечення. І альтернативна: особи, які через свої релігійні переконання чи щось інше, не можуть тримати зброю в руках, здійснюють заходи із забезпечення збройних сил України, – каже він.

– Крім грошового забезпечення, військовослужбовцям гарантують різноманітні соціальні забезпечення: звільняють від сплати комунальних послуг, ставлять на чергу на житло та інше, – каже Володимир Смілка.

За словами керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковника Олександра Поронюка, сьогодні в Збройних силах України є 250 тисяч штатних одиниць. Проте всі вони не заповнені.

– З них 15-20 % – строкової служби, 50% – контрактники, і решта – мобілізовані на особливий період, – каже він.

Архіви