Про це щойно, під час дискусії на тему: «Чим відрізняється проходження військової служби у збройних силах країн НАТО і України?», яка відбувається в ці хвилини у Львівському прес-клубі, повідомив командир взводу, 2-й лейтенант ЗС США Вільям Т. Діллан.
Тим більше, що за словами Вільяма Т. Діллана, зарплата залежить від звання, посади, місця перебування військовослужбовця (на війні чи в мирних місцях), та від його спеціальності.
– Щоби стати командиром роти, то для цього треба пройти певний шлях. Спочатку – командир взводу, потім виконуючий обов’язки командира роти, далі треба пройти курс вишколу в офіцерській школі і вже тоді можна отримати посаду командира роти, – каже він.
Аби дійти до звання полковника у армії США, треба пройти дуже довгий шлях. Це не просто отримання чергових звань, треба мати величезний досвід та великий багаж знань.
За словами керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковника Олександра Поронюка, посада командира роти – це посада дуже відповідальна.
– Підрозділ має від 60 до ста осіб. Щоби стати командиром роти, треба мати військову освіту, пройти посаду командира взводу, заступника роти. У мирний час до цього треба було йти 3-4 роки. Воєнний час вніс свої корективи і вибирає кризових менеджерів, які готові взяти на себе відповідальність. Так, учорашні випускники Академії Сухопутних військ вже зараз командують такими підрозділами в зоні АТО, – стверджує він.