Зараз робиться все, щоби кожен військовослужбовець мав індивідуальну аптечку. Принаймні, військові, які тримають першу лінію оборони, забезпечені ними стовідсотково.
Про це сьогодні, 10 листопада, під час дискусії на тему: «Запровадження в Збройних силах України медичної доктрини за стандартами НАТО. Досвід Канади», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив фельдшер медичної служби 30-ої окремої механізованої бригади, старший сержант Збройних сил України Олег Брацюк.
– Про забезпечення аптечками я можу робити висновок тільки з нашої бригаді. Останній раз ми отримали тисячу аптечок українського зразка, це для нас було досить таки пристойно. Потреба у них є, але вже досить непогано працюють служби забезпечення, – каже він.
Український медик нагадав, що минулого року Кабмін затвердив склад української аптечки.
– Там використовується гемостатичний бинт. Це вже добре. Зараз почали випускати українські турнікети. які подібні до кандійського джгута, – каже він.
Проте канадська аптечка дещо відрізняється від української.
– Я вперше побачив у канадській аптечці грудну наклейку, яка має клапан для випуску повітря, щоби не тріснула легеня. Їхній бандаж відрізняється тим, що там є спеціальна пластикова чашечка, за допомогою якої ми можемо зробити додаткове тиснення на рану. Їхній бинт має спеціальні смужки, щоби не розмотувався, має поверхню, яка не прилипає до рани, тобто більше продумана, – каже Олег Брацюк.
За словами заступника керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковника Збройних сил України Вадима Бакая, медичне управління ЗСУ забезпечує аптечками всіх військовослужбовців.
– Але до цього процесу ще дуже серйозно долучилися волонтери, які допомагають у комплектуванні аптечок, вони самі їх виготовляють і доставляють на лінію оборони, – каже він.
Також Олег Брацюк зауважив, що канадійці поділяють поранених за кольорами: червоний, жовтий та зелений.
– Червоному треба надати допомогу впродовж двох годин, жовтим – до чотирьох годин, а зеленим – до 24 годин. Усе залежить від важкості поранення, – каже він.