Останні парламентські вибори показали, що українські партії не надавали достатньої уваги гендерній проблематиці. Із 1016 кандидатів-жінок у партійних списках на виборах 2007 року 900 були розміщені після 41 номеру. Про це сьогодні, 31 липня, під час засідання у Львівському прес-клубі повідомила голова західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.
«Тобто, більшість із них не мали реальних шансів бути обраними, а їхнє включення до партійних списків відігравало більшою мірою символічну, статистичну, технічну роль», – зазначила Любов Максимович.
За її словами існує цілий ряд міфів, чому жінка не може займатися політикою та щодо забезпечення жіночого представництва в парламенті.
Міф 1. В парламенті вже є належне жіноче представництво.
«В парламенті жіноче представництво зводиться до 8%, тоді коли у світі найнижчий показник 13%. Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити перед ООН 30% представництво жінок у владі», – сказала Любов Максимович.
Міф 2. Жінки самі винні.
На думку Любов Максимович, справа не у пасивності жінок, а у тому, що їм просто не дають розвиватися через культурні стереотипи.
Міф 3. Фемінізм не працює в Україні.
В Україні побутує думка, що захід повинен рухатись своїм шляхом, а Україна своїм. На думку Любов Максимович, саме слово фемінізм в Україні має дещо перекручений характер так само, як перекрученим є поняття гендерної рівності.
Міф 4. З часом ситуація зміниться, адже жінки і так мають повну владу вдома, згодом вони отримають повне представлення і в політиці.
В даному випадку, на думку Любові Максимович, суспільству необхідно сформувати збалансовану думку щодо гендеру, яка була б об’єктивною.
Міф 5. Політичні партії вже достатньо роблять для вирішення цього питання.
«Жінок часто звинувачують в низькій активності. В політичних партіях переважно 1/5 жінок», – додала Любов Максимович.
Міф 6. Жінки автоматично є кращими лідерами.
Це правда, вважає Любов Максимович, адже за її словами, там де чоловік прогнеться заради власного бізнесу, жінка встоїть: «У всьому світі жінки-політики чесніші та відповідальніші ніж чоловіки».
Міф 7. У нас важливіші пріоритети
За її словами, присутність жінки в політиці творить суспільство більш соціально-направленим та толерантнішим.
Міф 8. Жінки допомагають одна одній.