ВІДЕОМІСТ

«Стратегія реформ – 2020», яку торік у вересні запропонував Президент України Петро Порошенко, складається з 62-х реформ. Децентралізація влади поставлена у цій стратегії на четверте місце – після антикорупційної, податкової і судової реформ.

26 січня 2015 року Голова Верховної Ради В. Гройсман заявив, що зміни до Конституції щодо децентралізації влади мають бути прийняті до жовтня 2015 року. Тож чергові місцеві вибори в Україні повинні пройти до жовтня цього року на базі вже реформованої системи місцевого самоврядування.  Ці зміни має розробити і запропонувати конституційна комісія, запропонована Президентом.

Які ж пропозиції вже заслуговують на громадське обговорення? У чому особливість децентралізації влади на сході і на заході держави? Про ці та інші аспекти децентралізації розкажуть гості відеомосту.

 Учасники у Львові:
Юрій Підлісний, заступник голови Львівської ОДА;
Ярослав Качмарик, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально- економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради;
Володимир Квурт, громадський діяч.

Учасники в Краматорську:
Михайло Сливка, заступник голови Донецької ОДА;
Вікторія Гопцій, заступник директора департаменту фінансів Донецької ОДА;
Ярослав Сікірож, радник голови Донецької ОДА;
Андрій Панков заступник міського голови (Краматорськ).

Питання для обговорення:
Які повноваження держава має надати органам місцевого самоврядування (територіальним громадам) для здійснення децентралізації влади в Україні? Чий ефективний досвід можна використати?
Які зміни необхідно зробити в українському законодавстві для Як відбувається (має відбуватися) децентралізація влади в Україні – реально, а не декларовано? Механізм здійснення і об’єктивно-суб’єктивні перешкоди цьому процесу.
Чи сумісні децентралізація влади і війна?

Організатори заходу: Львівський і Донецький прес-клуби.

Інтернет-відеоміст відбудеться у четвер, 29 січня 2015 року, о 13.00  за адресою: Львів, проспект Шевченка, 11, 2 поверх, Прес-клуб.

Он-лайн трансляцію можна дивитися за такими адресами:

портал «Щоденний Львів»: http://dailylviv.com/ (у вікні «Прес-клуб-ГІТ»),

сайт Львівського прес-клубу:  https://pressclub.lviv.ua/

Архіви