В інфраструктуру “Байкалу” вкладуть 60 млн грн – орендарі

Орендарі земельних ділянок біля озера Задорожнє розробили план розвитку приозерної території із залученням в її інфраструктуру майже 60 млн гривень.

Це дасть нові робочі місця, додаткові надходження в бюджети місцевих громад і комфортний відпочинок для 10 тисяч осіб одночасно.

Про це сьогодні,18 травня, під час прес-конференції на тему «Відпочинок на озері Задорожньому («Байкалі») у Миколаївському районі. Яким він буде влітку 2016 року?», що відбулася сьогодні у Львівському прес-клубі, повідомив представник колективного підприємства «Гові» Андрій Гацков.

За його словами, підприємство отримало в оренду майже шість гектарів приозерної території. І на початку двотисячних років тут відпочивало до 500 осіб одночасно.

– Коли ми тільки почали працювати, тут був затоплений кар’єр. На одному березі будувалися дачі, а інший ніхто не хотів брати, тому що це були чагарники та закинуті землі з болотами, – згадує він.

Уже у 2010 році вдалося залучили суборендарів. І на сьогодні є 8 суборендарів, які працюють на пляжах. 
Проект передбачає створення двох територій – відпочинково-комерційної та громадського пляжу.

– У комерційній зоні ми плануємо створити скейт-парк, побудувати ресторан з готелем, поставити літній театр зі сценою, виокремити зону під яхт-клуб, де будуть проводити спортивні змагання вітрильників, – розповідає про проект Андрій Гацков.

А ось на громадському пляжі буде наметове містечко, місце для риболовлі, пристань, паркінг та інші місця відпочинку. 
– Цей громадський пляж буде створений для вільного доступу всіх осіб. Ми готові облаштувати його за власні кошти і передати громаді на утримання, щоби вони стежили за ним і прибирали, – каже підприємець.

Що стосується комерційної зони, то вхід до неї має бути платним. Безкоштовним він залишиться тільки для певної категорії осіб.

– На всі пляжі безоплатно пропускатимуть мешканці найближчих сіл, інваліди першої та другої груп, дітей до 10 років та учасники АТО. Людині, яка заходить на територію, видаватимуть браслет. Вона може безплатно відвідувати туалети, користуватися ігровими та спортивними майданчиками, лежати на піску. Все інше, тобто – надання шезлонгів, парасоль та інше – платні послуги, – пояснює представник колективного підприємства.

Ціни, за його словами, кожен суборендатор буде визначати сам, залежно від своїх фінансових витрат.

– Ми – комерційні фірми і в рік сплачуємо орендної плати в місцевий бюджет до ста тисяч гривень. Хоча працюємо близько двох місяців в рік, залежно від погоди, – пояснює він.

За словами голови Миколаївської райдержадміністрації  Тараса Оприска, оскільки громадський пляж створюють на землі об’єднаної громади, то ця громада мусить створити комунальне підприємство і взяти на баланс цей пляж.

– Моя позиція така, що має бути громадський пляж, де люди можуть безкоштовно відпочити. А якщо хтось хоче відпочивати з комфортом, то треба за це заплатити. Дехто каже, що землю варто віддати громадам. А я вважаю, що має бути господар, – каже він. 

Архіви