Упродовж року у Львівській області не було зініційовано жодної громадської експертизи

У Трускавецькій міській раді діють 44 консультативно-дорадчих органи. Їхня робота більше спрямована на розвиток туризму та міжнародне співробітництво.

Друге місце в о бласті за кількість дорадчих органів посідає Моршинська міська рада. Тут діє сім консультативно-дорадчих органів. Радники на громадських засадах більше звертають увагу га легалізацію та виплату зарплати, на підприємництво, на розподіл житла у гуртожитках та інше.

Про це сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила керівник ресурсного центру з розвитку місцевої демократії у Львівській області Марія Дзюпин.

– У більшості складається думка, що консультативно-дорадчі органи мають бути створені при органах влади різних рівнів. Проте такий орган може бути створений і при об’єднаних територіальних громадах. Сюди мають входити представники громадськості, бізнесу, органів самоорганізації, – каже вона.

Також, за її словами, при міських радах, які і так є представницькими органами, діють громадські ради.

– Так в Дрогобицькій міській раді при міському голові діє громадська рада ще з 2011 року. В Миколаївській раді – при міській раді з 2015. У Львівській міській раді має бути утворена громадська рада при управліннях. А в Миколаївській – при виконавчому комітеті, – перелічує Марія Дзюпин. При цьому зауважує, що в одній області є різні практики створення громадських рад.

Також, дослідження, яке провів ресурсний центр з розвитку місцевої демократії у Львівській області, показало, що найчастіше місцеві ради, коли хочуть почути думку громадян з приводу своїх майбутніх рішень, проводять громадські слухання. Проте дуже часто посадовці підмінюють це поняття.

– Ми просили надати нам протоколи громадських слухань. І там вказано, наприклад, п’ять осіб. Але ці всі особи є або службовими, або посадовими особами місцевої ради. Хіба це є громадські слухання? – риторично питає Марія Дзюпин.

Вона також зауважила, що впродовж 2015 року в жодному населеному пункті Львівської області не було ініційовано жодної громадської експертизи.

– У Львівській області жодна міська рада не передбачила нормативно як  мають відбуватися дії щодо сприяння у проведенні громадської експертизи. З іншого боку і громад кість не дуже зацікавлена в цьому, – зауважила Марія Дзюпин.

Подібна ситуація і з місцевими ініціативам. 
– Упродовж цього року було ініційовано проведення тільки трьох громадських ініціатив у всій області. Це – в Жидачівській міській раді. Громадяни є малоініціативними, – підсумовує вона. 

Архіви