Уперше голова ЛОДА ліквідував 10 управлінь – експерт

Унаслідок структурно-кадрових змін, які розпочалися в січні 2013 року, у Львівській облдержадміністрації кількість структурних підрозділів зменшилася з 22 до 18. Зокрема, ліквідовано інспекції держтехнагляду, якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції. Чисельність працівників ЛОДА, порівняно з аналогічним періодом 2011 року, скорочено на 47 осіб. Зараз в облдержадміністрації – без урахування апарату – працює 695 осіб. Сам апарат складається зі 124 працівників. Про це у відповіді на запит ЛОГО «Львівський прес-клуб» повідомили в облдержадміністрації, поінформував на брифінгу Роман Шостак, керівник медіа-проектів «Львівського прес-клубу».

Правовою підставою для проведення таких змін в ЛОДА стала постанова Кабміну «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій». Документ датовано 18 квітня 2012 року, а відповідне розпорядження «Про впорядкування структури обласної державної адміністрації» голова ЛОДА Михайло Костюк підписав 29 жовтня 2012 року.

Директор Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігор Микитин наголосив, що за сім з половиною років своєї роботи в управлінні державної служби таких структурних змін у Львівській ОДА він пам’ятає аж п’ять.

Але вперше, як зауважив депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова ЛОДА своїм розпорядженням ліквідував 10 структурних підрозділів. «Жоден з попередників не дозволяв собі ліквідацію. Це – крайній метод. Поталанило семи підрозділам, які просто перейменували. Водночас утворено шість нових підрозділів. Зміни не зачепили лише два підрозділи ЛОДА», – наголосив Ганущин.

Ліквідовано головне управління економіки та промислової політики; управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу; головне управління з питань Євро-2012, містобудування та будівництва; головне управління освіти і науки; головне управління агропромислового розвитку; управління з питань сім’ї та молоді; управління культури; управління охорони культурної спадщини; управління розвитку інфраструктури; головне управління житлово-комунального господарства.

Однак так звана структурно-кадрова реформа не ліквідувала дублювання функцій підрозділами ЛОДА, вважає Олександр Ганущин. Скажімо, управління ресурсного забезпечення обласної адміністрації не передбачене ніякими рекомендаційними переліками Кабміну. «Це бажання голови ЛОДА бачити такий структурний підрозділ, аби працевлаштувати свою людину. Адже функції з технічного забезпечення покладаються на апарат ОДА — нема сенсу створювати окреме управління», – сказав Олександр Ганущин, який має власний досвід роботи на посаді заступника голови ЛОДА.

Директор Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігор Микитин зазначив, що чиновника, який працює за невеликі гроші, останні п’ять років щоразу ставили під Дамоклів меч звільнення. «Мені відомо, що через те, як вони були звільнені, колишні посадовці мають реальні шанси відновитися на посаді через суд», – повідомив Микитин.

Він наголосив, що поспішні структурно-кадрові зміни в ЛОДА можуть обійтися дорого платникам податків, оскільки доведеться виплачувати компенсації за рішенням судів.

Голова Регіональної ради підприємців у Львівській області Ростислав Сорока, який багато років працював керівником структурних підрозділів з шістьма головами ЛОДА, зазначив, що нині посадовці ОДА не виконують управлінських функцій.

«Сьогодні чиновник є статистом, інтерпретує дані офіційної статистики. Для мене реформи – це більше, ніж відбирання повноважень в одного управління і додавання іншому чи зміна штатного розпису. Технічні зміни не дадуть результату», – зазначив Ростислав Сорока.

Депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин переконаний, що найбільші кадрові зміни в ЛОДА відбудуться на рівні середньої ланки керівників – серед заступників начальників департаментів та управлінь. Але наслідки цих змін громада Львівщини зможе побачити не швидше, ніж за два місяці.

Архіви