Українські вояки мріють про американські аптечки за $12-15

Найдешевша аптечка, якою користуються військовослужбовці НАТО, коштує від 12-15 доларів. Вартіст ь найдорожчої назвати не можуть.

Про це сьогодні, 18 серпня, під час дискусії на тему: "Особливості медичної допомоги військовослужбовцям: у мирний час і на війні. Досвід НАТО і України", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив старший лейтенант, офіцер медичної служби корпусу ЗС США Натан Ву (Nathan Wu).

– Це аптечка, яка має якісь мінімальні засоби надання допомоги. І ціна зростає залежно від вмісту аптечки, – каже він.

Американські військові медики кажуть, що ліки завжди дорожчають. Крім того, дорожчі ліки – якісніші.

– Кожна річ в аптечці має свою дату. І вміст аптечки залежить від того, де вона використовується. Наприклад, якщо спекотно, то окремі речі можуть найшвидше зіпсуватися, – каже Натан Ву.

Він також зауважив, що аптечки мають бути легкими, тому що кожен солдат носить її на собі.
Українські солдати також хочуть мати такі аптечки.

–  Скільки таких аптечок у наших бійців – не знає ніхто. Цього ніхто не рахував. Але вже відповідні служби працюють над тим, щоби в нас були не гірші. Вже є нормативна база і документи. Але окремі компоненти будуть замінені на наші, вітчизняні. Так, в Україні вже розробляється наш джгут-турнікет, гідрогелі, інші препарати, – каже старший прапорщик Нацгвардії України Віктор Багінський.

Він щиро бажає, щоби в кожного нашого бійця була така аптечка.
– У них розкладено все, як по поличках – кровоспинні засоби, засоби для відновлення дихальних шляхів, навіть ножиці є в цій аптечці!  Щоби якнайшвидше зняти з пораненого одяг та його оглянути. Тому що може бути якесь поранення, ми його не побачимо, надамо допомогу за одним пораненням, а на етапі евакуацій цей поранений може стекти кров’ю, – каже він.

Архіви