Найдешевша аптечка, якою користуються військовослужбовці НАТО, коштує від 12-15 доларів. Вартіст ь найдорожчої назвати не можуть.
– Це аптечка, яка має якісь мінімальні засоби надання допомоги. І ціна зростає залежно від вмісту аптечки, – каже він.
Американські військові медики кажуть, що ліки завжди дорожчають. Крім того, дорожчі ліки – якісніші.
– Кожна річ в аптечці має свою дату. І вміст аптечки залежить від того, де вона використовується. Наприклад, якщо спекотно, то окремі речі можуть найшвидше зіпсуватися, – каже Натан Ву.
Він також зауважив, що аптечки мають бути легкими, тому що кожен солдат носить її на собі.
Українські солдати також хочуть мати такі аптечки.
– Скільки таких аптечок у наших бійців – не знає ніхто. Цього ніхто не рахував. Але вже відповідні служби працюють над тим, щоби в нас були не гірші. Вже є нормативна база і документи. Але окремі компоненти будуть замінені на наші, вітчизняні. Так, в Україні вже розробляється наш джгут-турнікет, гідрогелі, інші препарати, – каже старший прапорщик Нацгвардії України Віктор Багінський.
Він щиро бажає, щоби в кожного нашого бійця була така аптечка.
– У них розкладено все, як по поличках – кровоспинні засоби, засоби для відновлення дихальних шляхів, навіть ножиці є в цій аптечці! Щоби якнайшвидше зняти з пораненого одяг та його оглянути. Тому що може бути якесь поранення, ми його не побачимо, надамо допомогу за одним пораненням, а на етапі евакуацій цей поранений може стекти кров’ю, – каже він.