Україна має відмовитися від участі в «Євробаченні», – продюсер у Львові

Українці мусять визнати, що помилилися у виборі співачки, яка має представляти Україну на пісенному конкурсі «Євробачення», та цього року відмовитися від участі в конкурсі.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: "Хто відповість за можливу дискредитацію України на Євробаченні-2019”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив організатор концертів, директор концертної агенції “Луцишин-Промо” Петро Луцишин.

– Ми мусимо визнати, що це – як загальнодержавна помилка, так і помилка кожного з нас, хто не відреагував на відбір. Треба змінити правила і вже з наступного року обирати представника згідно з новими правилами, – запропонував він. 

За словами Петра Луцишина, дотепер артистів оцінювали як творчих осіб, які можуть мати патріотичну або не патріотичну позицію. Але настав час, коли варто внести нормативні зміни, що змусять конкурсантів поводитися як учасників музичного ринку, які створюють музичний продукт, офіційно заробляють та сплачують податки. 

Керівниця танц-театру “Життя”, народна артистка України Ірина Мазур, яка долучилася до перемоги Руслани на «Євробаченні» у 2004 році, вважає, що конкурсант повинен достойно представляти свою країну. 

– У далекому 2004 році ще не було війни. Але ми собі ставили надзавдання – щоб це було сучасно, прогресивно, динамічно, цікаво. Ми не ставили собі завдання перемогти. Ми ставили собі завдання гідно представити свою державу. Ми не хотіли, щоби Україну впізнавали за Чорнобилем, за негараздами, через слабку економіку. Ми хотіли, щоби нашу країну прославляли наші спортсмени, артисти, митці, – говорить вона. 

Ірина Мазур глибоко переконана, що особа, яка готова представляти Україну, але не готова сповідувати її цінності, не має бути допущена до участі в такому конкурсі. 

– Мій патріотизм не є політикою. Чому ототожнюють ці два поняття? Ти – громадянин України, ти повинен сповідувати наші, українські, цінності. Це був ніякий не національний відбір, це був проросійський фінал, – обурюється вона. 

Музична журналістка, промо-менеджерка артистів Галина Гузьо спрогнозувала, що би могло статися, якби громадськість не втрутилася у результати національного відбору. 

– Марув – особа без громадянської позиції, без відчуття, що вона робить і яку країну вона представляє. Для неї це – як поїхати в будь-який нічний клуб Європи, виступити, потрясти сідницями та зібрати купу схвальних відгуків п’яної аудиторії. Але є люди, які стоять за відбором. І вони розуміють, що могло бт статися, якби ми відправили Марув в Тель-Авів. До того вона би відбула свої концерти в Москві та Санкт-Петербурзі. В Тель-Авіві Росію представляє співак Лазарєв, який був тренером співачки Марув на конкурсі «Голос країни». Вони – споріднені душі і, як мінімум, друзі. На Євробаченні – сотні журналістів, сотні камер. І всі ці сотні камер знімають Марув в обіймах Лазарєва. І як це сприйме світова преса? Вони скажуть: «В Україні  немає конфлікту Росії проти України, там триває громадянська війна. Ми бачимо, як представники Росії та України обіймаються», – пояснює журналістка. 

Директор Міжнародного фестивалю молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина», заслужена діячка мистецтв України Наталія Коваль зауважила, що в Україні є достатньо багато хороших музичних конкурсів та фестивалів. Але ані депутати, ані владоможці, ані громадськість не приділяють їм стільки уваги, скільки зараз приділили національному відбору «Євробачення». 

– Організатори «Євробачення» не ставлять вимог до країн-учасників -проводити національні відбори з голосуванням. Можна було би просто призначити представника і тоді не було би цього бруду. Але везти таке «мистецтво», яке планували везти на «Євробачення» ця особа, це – неприпустимо, – вважає Наталія Коваль. 

Проводити зараз новий конкурс і скеровувати на «Євробачення» іншу людину – це погана ідея, вважає Петро Луцишин.

– Питання заміни учасника автоматично зробить з Марув музичного дисидента. Це – ще одні «погони», які вона зараз може на себе начепити і дуже довго їх носити, – застеріг він. 

Українці пам’ятають, як після перемоги Руслани на «Євробаченні», національний відбір в Україні виграла Ані Лорак. Але тоді влада своїм вольовим рішенням скасувала результати голосування, був проведений додатковий конкурс. І на Євробачення поїхав гурт «Ґринджоли», пісню якого «Разом нас багато» вподобав Майдан. 

Галина Гузьо переконана, що скандал на національному відборі виник через те, що немає чітко сформованих правил. 

– Не так гостро, але в минулі роки тема «голубів миру», «музика внє політікі», «ми нєсьом мир» так само піднімалася. І вже тоді суспільний мовник, який відповідає за те, хто представлятиме нашу країну, мав зробити висновки і внести, хай тимчасово, на час, поки в Україні триває війна, певні корективи і нові правила. Це є питання національної безпеки, інформаційної війни та іміджу нашої країни в часи війни. Але цього року до національного відбору було допущено дуже багато артистів, які пов’язані з Росією, з російським шоу-бізнесом або з колаборантами в Криму. – каже вона. 

Тому Галина Гузьо пропонує внести в правила нові вимоги до учасників: відсутність гастролей в Росії, чітка громадянська позиція,  відсутність комерційних відносин з Російською Федерацією . Після цього – зробити відсів серед16 учасників, провести ще один концерт і нехай люди знову голосують.

Архіви