Україна купує вугілля в Росії по 1800 гривень за тонну, а українське оцінюють лише у 800 грн

Про це сьогодні, 24 квітня, під час прес-конференції на тему «Вимоги шахтарів до уряду, і хто насправді пікетує урядові установи у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова осередку первинної організації НПГУ «Шахта №9» ДП «Волиньвугілля» Василь Гура.

– Я працюю комбайнером, видобуваю вугілля, у мене комбайн 1937 року минулого століття, з Німеччини. Таких комбайнів уже давно не випускають. І говорити про те, щоб там щось модернізували, то я просто буду брехати сам собі, – каже він.

За його словами, на сьогодні усі державні шахти перебувають у жахливому стані. Хоча ті шахти, які нині в приватних руках, на момент приватизації теж були в такому самому стані. Приватний власник вклав у неї кошти і зараз вони  обладнані сучасним обладнанням, а державні – тим, що має вже давно бути списано. При цьому, профільне міністерство та Кабмін весь час показують мільйонні суми грошей, які нібито вкладали в ці шахти.

Гірники підозрюють, що уряду вигідніше закрити шахти, а людей просто викинути на вулиці.

– Доцільна ціна з тим, щоби шахта мала якийсь прибуток – 1,5 тисячі гривень за тонну вугілля.  Таке саме вугілля Україна купує в Росії за 1800 гривень за тонну, а за наше готові платити тільки 800 гривень, – каже він.

Шахтарі, які скликали прес-конференцію, стверджують, що вони мають свої вимоги і план щодо подолання кризи.
– Ми хочемо домогтися заміни керівництва всіх шахт. Ці люди десятиріччями були учасниками певних схем з отримання певних коштів. І ці кошти в їхніх руках пропадали. Ми також вимагаємо зберегти ті шахти, що залишилися. Добудувати одну з шахт, куди можна працевлаштувати гірників, добудувати збагачувальну фабрику, збудувати фабрику з переробки нашого вугілля на газ. Та є план-проект, щоб переробляти наше вугілля на паливно-мастильні матеріали, – каже Василь Гура.

Шахтарі кажуть, що не просять у держави допомоги, просять, щоби просто дали можливість працювати.

Архіви