Учасники АТО можуть розповісти свої історії повернення до мирного життя в рамках проекту «Без броні»

Проект «Без броні» закликає демобілізованих учасників АТО, які повернулися до мирного життя, ділитися своїм досвідом: як це їм вдалося зробити, що їм довелося пережити й подолати після демобілізації. Всі ці історії будуть розміщені на сайті проекту в рубриці «Шлях до себе».

Про це сьогодні, 16 січня, під час прес-зустрічі у рамках всеукраїнського проекту «Без броні»:  «Шлях до себе» – питання адаптації до мирного життя ветеранів АТО Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова ГО «STUDENA», координаторка проекту «Без броні», громадська діячка, журналістка, ініціаторка флешмобу #янебоюсясказати  Анастасія Мельниченко.

За її словами, історія успіху – це не означає заробляння великих грошей.

– Це, може, історія як ви налагодили стосунки з родиною або ж почали робити щось, чого не робили до війни. Наприклад, писати книги, малювати картини або щось інше, – каже активістка.

На її думку, такі звичайні поради звичайних людей можуть допомогти іншим, таким же людям. 
– Якщо ми весь час будемо говорити, що ці демобілізовані стали алкоголіками або дебоширами, то ці учасники АТО просто вливаються у цю негативну матрицю. Адже він – ветеран і від нього очікують саме таких дій. А ми хочемо сформувати матрицю успішної людини, яка повернулася з війни з унікальним життєвим досвідом, який влився в мирне життя, – говорить Анастасія Мельниченко.

Ці історії можна подавати до кінця січня на електронну скриньку [email protected] або на сторінці http://bezbroni.net/suggested-stories є  спеціальна форма.

Автор найліпшої історії буде заохочений поїздкою у Карпати.

Також, за її словами, проект «Без броні» зібрав на своїй платформі всі ініціативи, які надають безкоштовну допомогу демобілізованим учасникам бойових дій. Для їхньої адаптації до мирного життя.

– Особливості всіх ініціативи, які є на нашому сайті, це те, що вони перевірені нашими аналітиками. Тобто всі телефони, які там подані, – чинні, сама організація працює і надає саме ті послуги, які там зазначено, і – безкоштовно, – каже Анастасія Мельниченко.

Учасники бойових дій мають лише обрати свій регіон, своє місто та послугу, яка їм потрібна. Це може бути юридична, медична, психологічна або соціальна допомога, допомога з працевлаштування або перекваліфікації і  потреба в реабілітаційних таборах. 
Усього було опрацьовано та перевірено 1090 ініціатив. 530 внесли до бази.

– Цей проект розпочався у 2015 році. Зараз в базі є 693 організації з усієї України у 279 населених пунктах. У Львівській області функціонує 51 така організація, в самому Львові – 28. Для порівняння, у Києві таких ініціатив є 39, у Харкві – 30, в Одесі – 17. На початку таких ініціатив у Києві було 59. Але частина з них вже не працює, тому ми їх вилучили з бази.

Інформація про проект
У рамках реалізації всеукраїнського проекту психосоціальної адаптаціїї до мирного життя ветеранів АТО «Без броні» у 2015-на початку 2016 років було зібрано єдину базу перевірених служб надання психологічної, юридичної, медичної, соціальної допомоги учасникам АТО. Сьогодні на платформі є майже 700 таких ініціатив.

Інтерактивна мапа України на сайті проекту дозволяє швидко і легко знайти найближчу службу такого характеру в будь-якому населеному пункті. У 2016-му «Без броні» вийшов у фінал міжнародного конкурсу «The Bobs» від Deutsche Welle у номінації «Краща соціальна ініціатива в мережі».
«Без броні» планує низку заходів для розвитку проекту. Впродовж роботи над «Без броні» буде вдосконалено платформу bezbroni.net, а самий проект буде реформовано в освітньо-інформаційну підтримку ветеранів АТО.

У рамках проекту надаватимуть кваліфіковану психосоціальну підтримку та юридичні консультації, які будуть супроводжувати створені спеціально для проекту інфографіка та поліграфічні матеріали.

Команда організаторів «Без броні» знову планує всеукраїнське охоплення проектом: відзнаку найліпших у країні ініціатив і центрів адаптації та реабілітації ветеранів АТО, а також проведення всеукраїнського проекту успішних історій адаптації до мирного життя «Шлях до себе» і багато іншого.

Додаткова інформація
Проект «Без броні» ініційовано ГО «STUDENA» в рамках української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
ГО «Studena» – неприбуткова громадська організація, що займається втіленням проектів психосоціальної підтримки ветеранів АТО. Організація також працює задля зниження агресивності і нетерпимості в суспільстві, просування ідеї рівності прав та можливостей людей, незалежно від їхніх статі, раси, віросповідання.

Архіви