Громадянин Польщі подав в суд на «Кредобанк», щоб повернути свої 13 млн. грн

6 лютого у Франківському районному суді Львова відбудеться перше слухання справи: громадянин Польщі Піотр Лібацкі (Piotr Libacki) до ПАТ «Кредобанк», клієнтом якого він є і де щез його 13-мільйонний вклад.

Про це сьогодні, 16 січня, під час прес-конференції на тему: «13 мільйонів гривень зникли з депозитів громадянина Польщі, відкритих у ПАТ «Кредобанк», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив адвокат адвокатського об’єднання «ГАЛЛЕКС» Олександр Сотник.

За його словами, у травні 2007 року Піотр Лібацкі відкрив у «Кредобанку» рахунок, на який поклав 5 млн гривень, що на той час становило майже один мільйон доларів. Наступного разу до України клієнт банку зміг потрапити аж у жовтні 2016 року.

– Він не мав наміру знімати кошти а тільки поцікавився, яка там сума вже накопичилася за стільки років. Тому що договір був укладений до 2022 року. Натомість йому повідомили, що такого вкладу вже нема. А гроші ще у 2014 році зняла невідома особа за якимось дорученням, виданим у місті Ірпінь за паспортом, який втратив чинність у 2010 році, – розповідає адвокат адвокатського об’єднання «ГАЛЛЕКС» Сергій Зеленін.

Це дуже здивувало Піотра Лібацкого, адже у 2015 році він дав нотаріально засвідчену довіреність своїй дружині та попросив її дізнатися про стан рахунку. І тоді працівники банку відмовили їй надати будь-яку інформацію.

– «Кредобанк» знайшов купу різних зачіпок та відмовок, аби це зробити. Хоча їм вже було відомо, що цих коштів там вже немає, –  пояснює адвокат.

А події, за словами адвокатів, розвивалися так.

У березні 2014 року невідома особа надала працівнику банку підроблену довіреність, підписану, нібито, самим Піотром Лібацким, закрила депозитні рахунки та перевела грошові кошти у розмірі близько 13 000 000 гривень на рахунок, відкритий цією ж невідомою особою в проблемному ПАТ «АртемБанк».

Але, відповідно до Свідоцтва про звільнення, виданого Піотру Лібацкому установою покарань в Ілавє (Zak?ad Karny w I?awie), з 09.10.2008 року до 26.01.2016 року, Піотр Лібацкі був позбавлений волі, а відтак не міг фізично перебувати 07.03.2014 року в м. Ірпінь Київської області та видавати довіреність на ім’я Василенка Олександра Валерійовича.

Хоча в довіреності написано, що приватний нотаріус Копейчиков І.В. 07.03.2014 року встановив особу Лібацкого Піотра, і Лібацкі підписав довіреність у присутності нотаріуса.

Однак, це також не відповідає дійсності, наголошують адвокати, оскільки встановлення особи в цьому випадку мало відбутися на підставі паспорта, а зазначений у довіреності паспорт закінчився ще 11.02.2010 року. Отже, нотаріус використав недіючий паспорт для «встановлення особи», розповідають адвокати.

Цікавим є те, наголошують адвокати, що про зняття та переведення такої значної суми коштів не знав жоден з керівників ПАТ «Кредобанк» або відділення у Львові, де відбулася ця операція. А працівник, який це робив, навіть не зіставив відомості, викладені в довіреності, із тими, що були в розпорядженні банку.

– По перше, підпис клієнта, який є на нотаріальному дорученні, суттєво відрізняється від того, який є в банку. По друге, доручення в 2014 році, чомусь, оформлене за документом (ЩЛ-паспортом), який втратив чинність у 2010 році. По третє, коли я обслуговувався у цьому банку, то я навіть податки не міг сплатити за дорученням без того, щоби працівник банку не зателефонував до мене і не переконався, що я даю на це згоду. А тут – жодної спроби зв’язатися з клієнтом. По четверте,13 млн гривень – це чималі кошти, то чому банк їх так просто перевів до банка-конкурентів, а не спробував переконати клієнта залишити їх? – адвокат  Сергій Зеленін має купу запитань, на які керівництво «Кредобанку» наразі не бажає відповідати.

І головне питання: чому банк не намагається залагодити ситуацію з клієнтом чесно, а вважає себе потерпілим і пропонує клієнтові самому шукати шахраїв, які вкрали гроші, які клієнт довірив банкові?

– Банк надіслав моєму клієнтові листа, в якому повідомив, що кошти повертати не планує, оскільки вже одного разу з рахунку клієнта кошти віддав. І не має значення, що віддав шахраєві, – розповідає адвокат Олександр Сотник.

Усі переговори адвокатів з керівництвом банку та його службою охорони результату не дали.
Наразі, як стало відомо юристам, керівництво «Кредобанку» звернулося до правоохоронних органів і зараз тривають слідчі дії.

Проте, коли адвокати звернулися до суду з позовом, то дізналися, що нещодавно в цьому ж суді інший клієнт «Кредобанку» виграв подібну справу, правда, на значно меншу суму.

– Там у кримінальному провадженні було встановлено, що такі речі відбувалися за допомогою працівників банку, – каже Олександр Сотник.

Наразі представники потерпілого вкладника «Кредобанку» не звинувачують працівників банку у шахрайстві. Проте наголошують, що в нотаріальному дорученні, яке надав шахрай, було зазначено всі номери рахунків та інша банківська інформація, яка пересічній особі, зазвичай, невідома.

За словами Олександра Сотника, громадянин Польщі Піотр Лібацкі буде через суд змушувати «Кредобанк» повернути йому його кошти та відсотки, які набігли за десять років.

Архіви