У Новояворівській громаді назвали проблеми, які загострились з приїздом переселенців (відео)

Тут зареєстровано понад 4 тисяч ВПО. На сьогодні з них проживає близько 1200, з яких 400 – діти.

Відео: Львівський пресклуб

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила координаторка у Новояворівській громаді проєкту «Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львові та Львівській області” Леся Більська, пише Dailylviv.com.

“У Новояворівській громаді було зареєстровано понад 4 тисяч ВПО. На сьогодні з них проживає близько 1200 осіб переселенців, з яких 400 дітей. Коли ми провели опитування потреб то з’ясували, що найбільше люди потребують гуманітарної допомоги, забезпечення харчуванням, сезонним одягом та взуттям, ліків, забезпечення індивідуальним житлом тощо.

Проблеми які були в громадах до повномасштабного вторгнення, з приїздом ВПО тільки загострились. Наприклад, у нашій громаді гостро стоїть питання із  забезпеченням місць у дитячих садочках”,- розповіла Леся Більська.

За її словами, дуже багато ВПО потребували юридичних консультацій, адже багато хто з переселенців втікав від війни без документів, декому важко відновити інформацію про вакцинацію дітей, а це тягне за собою проблеми з влаштуванням у садочок чи школу.

“Також у громаді гостро стоїть потреба зі створенням санітарно-гігієнічних умов, питанням з облаштуванням дитячих зон у місцях компактного проживання людей. Тому ми подали кілька грантів до різних фондів та прохання до органів місцевого самоврядування, щоб закрити ці питання.

Великим викликом для нашої громади стало питання самозайнятості ВПО й відкриттям власної справи. Тому ми вирішили провести навчання для жінок ВПО, щоб отримати грантову підтримку для відкриття власного бізнесу”, – перелічує проблеми координаторка проєкту.

Вона повідомила, що жінкам переселенкам проєкт допомагає з Інтеграцією в місцеву громаду і налагодженням комунікації.

“У цьому питанні ми тісно співпрацюємо з Новояворівським краєзнавчим музеєм, з яким у нас заплановано та вже реалізована ціла низка культурних подій, завдяки яким люди, які вимушені були переселитися у нашу громаду, змогли ліпше познайомитися з нашою історією, традиціями та культурою”,-  наголосила Леся Більська.

Архіви