Медична громадськість не захоче опонувати головним лікарям медичних установ. Тому що жоден з медиків не живе на зарплату, а має певний тіньовий дохід у формі подяки від пацієнтів.
Про це сьогодні, 6 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Автономізація закладів охорони здоров’я на Львівщині: переваги і ризики», заявила перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен.
За її словами, законодавці, делегуючи більше прав головним лікарям, не згадали про систему контролю. Через це лікарі можуть стати своєрідними царями в лікарнях. Тому для противаги потрібна наглядова рада при медзакладі, вважає перший заступник головного лікаря.
– Поняття «наглядової ради» існує ще з 2012 року. А ви знаєте багато закладів охорони здоров’я, де вона існує?, – риторично запитує Наталія Ван Доеверен.
Натомість законодавці сказали, що положення про наглядову раду при закладах охорони здоров’я буде прописано потім, коли закон про реформу в медицині вже буде проголосований.
– Делегуємо наглядовій раді повноваження англійської королеви, декоративні, щоби вона була на папері, щоби іноді збиралася. Але якщо не буде реальної роботи і впливу тих наглядових рад і їй не буде надано право втручатися і контролювати діяльність головного лікаря, то і користі з того не буде, – вважає Наталія Ван Доеверен.
Вона вважає, що законодавець повинен чітко прописати повноваження та відповідальність наглядової ради.
– Якщо ця наглядова рада буде складатися з представників медичної громадськості, то нічого доброго не буде. Медична громадськість у нас мотивована страхом. Тому що ми всі працюємо поза законом. Медики отримують тіньовий дохід і деякі з них достатньо немалий. Тому бути опозиційними до діяльності головного лікаря ніхто не захоче, – вважає перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен.