Наказ про штатний розпис лікарні треба відмінити, – лікар

Згідно з Національною стратегією реформування системи охорони здоров’я на 2015-2020 роки, уже цього, 2016 року, має відбутися автономізація закладів охорони здоров’я. Але наразі нічого в цьому напрямку не робиться.

Про це сьогодні, 6 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Автономізація закладів охорони здоров’я на Львівщині: переваги і ризики», повідомив головний лікар Львівського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру, голова Громадської ради при ЛОДА Степан Середа.

– Автономізація – то є невелика складова реформи медицини. Якщо ми думаємо, що ми автономізуємо наші медичні установи і ситуація в державі зміниться, то ми глибоко помиляємося. Бо до закону про автономізацію треба ще багато інших законодавчих проектів, – каже він.  

Проте, на його думку, автономізація – це добре. Хоча би тому, що вона дозволить керівникові медичної установи розпоряджатися коштами на власний розсуд.

– Автономізація – це є своєрідний варіант, коли головний лікар зможе стати господарем лікарні. Він буде відповідати за якість та доступність медичної допомоги. На сьогодні в межах Бюджетного кодексу головний лікар не може зробити кроку вправо чи вліво, бо є своєрідні кекви ( коди економічної класифікації видатків бюджету), які вказують: оту суму маєш туди, оту – сюди, а там маєш в інше місце. З іншого боку, ото маєш право купити, а то – не маєш. Стіл чи інструмент за 600 гривень маю право купити. А щось дорожче і якісне – ні. Бо Бюджетний кодекс забороняє. Тобто тут лікар стає більш-менш господарем. З нього спитають, що робиться, чому така допомога надана, чому не надана, чому апаратура в нього є якісна, чи немає якісної і взагалі чому немає, – розповідає головний лікар Львівського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру.

Водночас, він сподівається, що і кадри йому дозволять добирати  самому. 

– Я сподіваюся, що буде відмінено той наказ, який регламентував штатний розпис для тієї чи іншої установи. Я хочу взяти на роботу реабілітолога з вищою освітою, але не можу, бо такої спеціальності в медичному кваліфікаторі нема. Вузи спеціалістів випускають, а в медичному кваліфікаторі їх немає. Цих осіб з вищою освітою доводилося працевлаштовувати медсестрами, – згадує ще одне обмеження Степан Середа. 

Архіви