У Литві вирішили, що Україні ще зарано до ЄС

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс не бачить передумов для підписання Угоди про асоційоване членство України з ЄС під час прийдешнього в листопаді у Вільнюсі саміту "Східного партнерства", пише "Інтерфакс-Україна".

Україні ще "потрібно вирішити різні проблеми, пов’язані з виборами, з прозорістю, конфліктами після виборів", сказав він сьогоді у Сеймі на зустрічі конференції голів парламентських комітетів з питань Євросоюзу.

Лінкявічюс зазначив, що надходять сигнали про прогрес в Україні.

"Ми закликаємо українців розмовляти з опозицією, а не саджати у в’язницю (…). А найкращий спосіб забезпечити, щоб у країні не було селективного правосуддя, – звільнити колишнього прем’єра (Юлію Тимошенко) з в’язниці, бо вона хвора", – сказав литовський міністр.

За його словами, якщо українці будуть готові, то ЄС буде готовий підписати Угоду про асоційоване членство.

Лінкявічюс заявив, що за досягнутий прогрес у євроінтеграційному процесі Молдова заслужила винагороду – безвізовий режим.

"Молдова прекрасно прогресує і за її прогрес їй має бути наданий безвізовий режим", – вважає керівник литовського зовнішньополітичного відомства.

Відповідаючи на запитання парламентарів про перспективи "Східного партнерства", міністр сказав, що в технічному плані Молдова, Грузія і Вірменія могли б незабаром закінчити переговори, і можна ініціювати угоди про асоційоване членство з цими країнами.

"Ми можемо зробити все, щоб ці угоди були хоча б ініційовані", – пообіцяв Лінкявічюс. Литва з першого липня перебрала головування в Раді ЄС.

Нагадаємо, Хорватія, 1 липня, офіційно стала 28-ю державою-членом Європейського Союзу. Святкування з нагоди урочистої події були не такими пишними, як раніше в подібних випадках, і багато в чому пройшли під знаком дискусій про стан як хорватської економіки, так і подальшої долі ЄС.

Архіви