У Львові стало більше депутаток. Внесено зміни в офіційний документообіг (відео)

У 2020 році у Львівській міській раді депутаткою називали лише Нелю Васюту.

Відео: Львівський пресклуб

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила депутатка Львівської міської ради, членкиня міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» Неля Васюта, пише DailyLviv.com.

Вона нагадала, що в жовтні рішенням виконкому Львівська міська рада запровадила вживання фемінітивів у свій офіційний документообіг.

“Хочу відзначити, що це є дійсно досягненням. Нині мені приємно бачити і чути від моїх колег-депутатів і чиновників, як звертаються до нас з використанням фемінітивів. Це, може, маленький крок, але він дуже показовий, як ми можемо маленькими кроками і зусиллями досягати гендерної рівності”,- розповіла членкиня міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості».

Також цього року у вересні, як повідомила Неля Васюта, у Львівській міській раді затвердили «Програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми».

“Це — документ, який напрацьовували депутати та депутатки ЛМР спільно з громадськими організаціями. Активно долучалися експертки ГО «Центр «Жіночі перспективи» з якими напрацьовували комплекс заходів до виконання цієї програми. І ця програма стала важливим документом, в якому інституційно закріплено ті рішення і дії, які може робити громада у боротьбі з домашнім насильством”,- зазначила депутатка.

Вона також додала, що на порядку денному у Львівській міськраді перебуває підписання Хартії Європейської рівності.

“Щодо Хартії Європейської рівності, то цьогоріч Львів ще остаточно не визначився у підтримці та долученості до цієї хартії. На сьогодні у нас вже є зареєстрований і завізований проєкт ухвали, але в депутатському корпусі наразі немає розуміння і готовності включити це питання в порядок денний”,- пояснила Неля Васюта.

На пресконференції у Львівському пресклубі також повідомили, що в Україні буде новий Жіночий день. У Львові повідомили про очікувану дату (відео).

Довідка

Основна мета пресконференції — підбити підсумки зусиль організацій громадянського суспільства в напрямку встановлення гендерної рівності.

Зокрема, щодо підвищення видимості жінок, залученості до прийняття рішень на різних рівнях, політичної участі, координації зусиль щодо інформування та відповіді на гендерно зумовлене насильство.

Спікерки розкажуть, як ініціативи громадського сектору сприяли змінам, та що ще необхідно зробити для забезпечення гендерної рівності в Україні.

Захід відбувається в межах проєкту «Гендер для демократії: посилення гендерної справедливості в Грузії, Україні та Данії», що реалізується ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки KVINFO.

Архіви