Дату сьогодні визначають у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Відео: Львівський пресклуб
Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила заступниця голови ГО «Центр «Жіночі перспективи» Ірина Трохим, пише DailyLviv.com.
За її словами, нині триває дискусія про визначення дати святкування жіночого руху в Україні. Ініціатори пропонують – 8 грудня.
Нова дата в календарі, вважає спікерка, допоможе підняти український жіночий рух до рівня міжнародного. Зробити його більш впливовим у світі.
Ірина Трохим нагадала, що 2024 року в Україні відзначали важливу дату – 140-річчя українського жіночого руху. З цієї нагоди відбувся форум у Києві. ГО «Центр «Жіночі перспективи» у листопаді організувала місцевий жіночий форум, Ці заходи мали на меті привернути увагу до історичного контексту жіночого руху, поінформувати про його зачинательок, які працювали на теренах Галичини. Наприклад, сто років тому Мілена Рудницька на Лізі Націй повідомила про Голодомор, який здійснювали більшовицькі окупанти.
“Це приклад важливого вкладу, який робили жінки у минулому і в сьогоденні на міжнародній арені, щоби українське питання звучало у світі”,- наголосила заступниця голови ГО «Центр «Жіночі перспективи».
Вона повідомила, що ГО «Центр «Жіночі перспективи».скерувала відповідне звернення і до урядової уповноваженої, і до Офісу президента з проханням про призначення дня жіночого руху в Україні саме на 8 грудня.
“Два дні тому отримали лист-відповідь від уповноваженої з гендерної політики пані Катерини Левченко, що положення про визначення дати розглядають у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій. Ми дуже сподіваємося, що це рішення буде узгоджена найближчим часом”,- повідомила Ірина Трохим.
Голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович вважає, що повномасштабне вторгнення активізувало жіночий рух в Україні й розширило спектр його ініціатив.
“Повномасштабне вторгнення спричинило те, що сьогодні жіночі організації вийшли на вищий щабель активності залучення до різного роду процесів, жіночі організації стали більш консолідованими, що своєю чергою дало поштовх до розширення спектра ініціатив.
Сьогодні жінки в Україні відіграють надзвичайно важливу роль в усіх сферах діяльності. І хотілося б, щоб жінки були залучені у прийняття рішень так само активно і в майбутньому”, – наголосила очільниця ГО «Центр «Жіночі перспективи», яка за 26 років роботи стала впливовою організацією не тільки в регіоні, але й в усій Україні.
Любов Максимович нагадала, що 2023 року в ООН також визнали вагому роль жіночих організацій в Україні.
“Хоча, нині ми спостерігаємо ще не досить вагому активність жіночого руху у малих громадах, на локальному рівні. Саме там має бути зосереджена уся наша активність, щоби підняти залученість жінок у місцевих громадах. І це на сьо