Зараз на Львівщині на обліку перебуває понад 4,5 тисячі кривдників.
Відео: Львівський пресклуб
Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила керівниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №1, майор поліції Марта Василькевич, пише DailyLviv.com.
Як зазначила правоохоронниця, за 11 місяців цього року до поліції надійшло 8 200 звернень, які були документально підтверджені. Самих повідомлень є більше. Однак не кожне з них поліція кваліфікує як факти вчинення домашнього насильства.
За результатами реагування на такі звернення та повідомлення працівники поліції склали понад 7 тисяч адміністративних протоколів. Стосовно кривдників винесено майже 4,5 тисячі термінових заборонних приписів.
“За цим документом працівник поліції може забезпечити безпеку постраждалої особи, — пояснила Марта Василькевич. – Ми маємо право на виклику обмежити кривднику проживання на тій території, де мешкає постраждала особа.
Оскільки переважна більшість постраждалих – це жінки та діти, жінки похилого віку, які страждають від домашнього насильства своїх дітей та повнолітніх онуків, тому цим документом – терміновим заборонним приписом, працівник поліції може виселити кривдника з помешкання, заборонити наближатися до місця перебування постраждалого, заборонити у будь-який спосіб контактувати з постраждалими на термін 10 діб”,- пояснила поліціянтка.
Вона зізналася, що спочатку дещо скептично ставилася до цього документу.
“Коли ми тільки почали застосовувати цей засіб, я трішки скептично ставилася до цього документу, сприймала його як ще один зайвий документ, який змушений оформити працівник поліції на виклику.
Досвід показав іншу картину, це дійсно той документ, який може забезпечити безпеку постраждалому, а головне — дати постраждалій особі час подумати, куди далі вона буде рухатися, чи готова розірвати це коло насильства, чи готова звернутися за безоплатною вторинною допомогою і рухатися в напрямку видання уже судового припису, коли кривднику можуть дати вже на пів року усі ці обмеження”,- зауважила поліціянтка.
Зараз, за статистикою поліції, на Львівщині на обліку перебуває понад 4,5 тисячі кривдників. 93% з них — це чоловіки: дорослі батьки, молоді хлопці, батько, чоловік, син. Серед 7% жінок-аб’юзерок переважають жінки, які чинять насильство щодо своїх батьків похилого віку і дітей.
Відсоток скривджених чоловіків, де насильство вчиняє дружина або громадянська дружина, – дуже маленький. Його навіть не можливо виміряти 1%, він – мізерний.