У Львові створено Громадський рух протидії корупції для контролю за правоохоронними органами

10 січня на львівського таксиста напали двоє осіб. Міліція затримала їх . Але потім відпустила, не встановивши навіть постійне місце проживання цих людей.

Про це під час прес-конференції на тему:«Корупція – головний ворог Революції гідності» повідомив голова Вільної профспілки «Автомобіліст України» Сергій Кабанов.
За його словами, в той день в салон таксі сіли двоє, чоловік і жінка, мешканці Донецька. Вони не тільки відмовилися оплачувати, але й намагалися пограбувати водія таксі Івана Заворотного й забрати автомобіль.

– Жінка сиділа на задньому сидінні і намагалася видавити очі нашому таксисту. Зараз він погано бачить на одне око, – каже Сергій Кабанов.

Нападників вдалося затримати за допомогою активістів. Але працівники Шевченківського райвідділу міліції записали тільки прізвища нападників і відпустила.

– Я впевнений, що їх відпустили за гроші, – стверджує Кабанов.
Самого потерпілого допитали аж через чотири дні. І тільки коли втрутилася профспілка, справа почала рухатися з місця.

І таких випадків, за словами львівських активістів, дуже багато. На їхню думку, ні міліція, ні прокуратура не хоче захищати потерпілих.

– Якщо не маєш грошей, то нічого зробити не можеш. Якщо маєш гроші, то можеш наїхати на свого конкурента, зробити сфабриковану справу. А якщо у людини трапляється біда, то вона не має можливості себе захистити, – стверджує правовий інсектор КВПУ у регіонах України Андрій  Корчинський.

Тому, за його словами, кілька громадських організацій, а це – Львівська обласна асоціація Вільних профспілок, Вільна профспілка  «Автомобіліст України», громадська організація «Комітет захисту прав громадян» та політична партія «Нова солідарна Україна» об’єдналися в Громадський рух протидії  корупції. І проводили з 9 до 11 лютого пікети під приміщеннями  міліції, прокуратури та виконавчої влади.

– Не можна все списувати на те, що йде війна. Тому що саме зараз народ сконсолідований і готовий проводити ці реальні реформи для того, щоби ми в майбутньому жили краще, – вважає Андрій  Корчинський.

Тому, за словами представника політичної партії «Нова солідарна Україна» Ігоря Гарбара, громадські організації будуть контролювати роботу виконавчих органів влади.
Водночас голова ГО «Комітет захисту прав громадян» Віталій Бабяк  зауважив, що за ці три дні, коли громадські активісти пікетували міліцію та прокуратуру, жоден із очільників цих структур не вийшов до пікетувальників поговорити.

Громадський рух протидії  корупції має намір проводити аналогічні  акції по всій Україні. Але почнуть з Києва.

Громадські активісти стверджують, що членам їхніх організацій погрожують, проти них відкривають кримінальні справи. Але вони все одно будуть вимагати люстрацію чи не всіх працівників правоохоронних органів під громадським контролем.

Архіви