У Львові шиють розвантажувальні жилети для бійців АТО за індзамовленням

Понад 1000 розвантажувальних систем (камізельок, які одягають на бронежилет чи верхній одяг, і мають багато різних кишеньок для магазинів, патронів, гранат та інших потрібних воїну речей) пошиті у Львові. Ці розвантажувальні системи розроблені на прохання певних родів військ.

Про це повідомив під час громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) на тему «Розвантажувальні системи для бійців АТО: львівська розробка» волонтер, який шиє ці розвантажувальні системи Руслан Палажій.

За його словами, свого часу він служив у Феодосії, саме в тому батальйоні, який вивели з Криму. То ж після Майдану, коли почалися проблеми з Кримом, почав думати, чим можна допомогти Україні. Вирішив, що можна створити ремінно-плечову систему для полегшення виконання завдань військовому.
– Я колись у війську це робив. Тоді нічого не було. От мав машинку, почав шити в гаражі. Потім дві машинки, потім нам стало тісно в гаражі, – каже волонтер.

За основу взяли натівський взірець. Ось тільки особливість цих систем у тому, що кожна з них – індивідуальне пошиття.
– Цільово. Це – для Івана, це – для Петра, для хлопців, з якими я контактую, – каже Руслан.

Віддаючи виріб, він готовий почути рекламації та переробити так, як бійцеві зручно. На його думку, не завжди те, що йому здається ліпшим, буде придатніше для бійців. 
– Це є каркас. І вже на нього оягають кишеньки, залежно від того, де боєць буде його використовувати: чи кулеметник, чи снайпер, чи мінер, чи сапер, – каже він.

Ціна однієї системи – 800 гривень. Але волонтер частину розвантажувальних систем віддає безкоштовно. Також тут шиють чохли з мембрани для спальників.
– Зараз така погода, що спальники промокають і висушити їх неможливо. А в цьому чохлі він не промокає, – каже Руслан Палажій.

Виробами волонтерів цікавляться такі ж волонтери та самі військовослужбовці на передовій. А ось служби тилу ЗСУ цим зовсім не зацікавлені. Хоча, поза камерою, Руслан Палажій повідомив про випадок, коли він безкоштовно передав в одну з частин на Яворівському полігоні ці системи, а через якийсь час дізнався, що один з офіцерів продавав їх воякам по 100 гривень за штуку.

Архіви