У Львові роками точаться війни за підвали будинків

Війна за підвал у будинку на вул. Рилєєва, 8 у Львові триває з 2003 року . Про це заявила Оксана Потапова, співвласник будинку сьогодні, 20 липня, на прес-конференції у Львові.

Вона розповіла, що споруда знаходиться в історичній частині Львова, де в 2000-х роках часто підвали забирали у власників і віддавали під бізнес. «В нас на вулиці з чотирьох будинків у трьох в підвалах були ресторани» – скаржиться Оксана Потапова.

В 2003 році невдоволені такою ситуацією мешканці створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та розпочали судовий процес проти скасування приватної власності на підвальні приміщення. У 2007 році міська влада ухвалила рішення передати підвал в оренду благодійній організації. Судовий процес у цій справі завершився минулого тижня – Галицький районний суд скасував рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради «Про оформлення права комунальної власності на нежитлові приміщення на вул. К.Рилєєва,8».

Олексій Вєрєнцов, голова ради координаторів ГО «Вартові закону», зазначив, що відбулась протиправна конфіскація приватного майна, оскільки, за законами України, у приватну власність при приватизації квартири переходять і допоміжні приміщення. Головний спеціаліст юридичного управління ЛМР Ірина Вовк заявила, що у ЛМР повістки до суду не надходило. Також вона зазначила, що позивачі замовчують рішення інших судів, окрім Галицького районного суду.

«Рішення Галицького районного суду ми вважаємо незаконним», – підкреслила Ірина Вовк і додала, що вони подаватимуть апеляцію. Вона звернула увагу на те, що треба розрізняти поняття «нежитлове приміщення» та «підвальне», оскільки перше, за її словами, може бути використане під офіс, а друге – ні.

Олексій Вєрєнцов заперечив слова головного спеціалісті юридичного управління ЛМР. Він зазначив, що суд двічі повідомляв міськраду про процес і рішення суду також було надіслано.

Михайло Кулик, житель ще одного будинку зі схожою історією, розповів, що досі не може відвоювати свій підвал. За його словами, спочатку підвальне приміщення здали в оренду, а у 2008 році міська влада ухвалила рішення його продати, при тому, що на сайті цього рішення не опублікували до недавнього часу.

«Ці два випадки підтверджують корупційну схему, за якою високо посадовці отримують майно за низькими цінами, порушуючи права людей», – підсумував Олексій Вєрєнцов.

Архіви