У Львові почали контролювати бюджет знизу

Громадськість Львова тільки останні два роки почала цікавитися бюджетом Львова та вимагати від чиновників міста звіту, куди і на що вони витрачають кошти громади і чому.

Про це сьогодні, 29 лютого, під час прес-конференції на тему: «Бюджет розвитку Львова 2016 року: громадське обговорення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник ВО «Свобода» Яромир Самагальський. 

За його словами, починаючи з 2010 року, депутати запрошували на обговорення проекту бюджету постійно. 

– До нас приходили на бюджетні слухання тільки зацікавлені в якомусь конкретному питанні. Я пам’ятаю, як зі скандалами запрошували начальників управлінь освіти. А їм забороняло їхнє керівництво. В 2011 році був конфлікт між управлінням освіти району і міста, – каже він. 

Експерт з виборчого законодавства, керівник проекту “Відкритий бюджет міста” Роман Кошовий, вважає, що раніше громадяни не цікавилися бюджетом, бо він дуже складний. 

– А тепер ми бачимо, що зацікавлення зростає. Водночас утворюються певні елементи імітації реформ. У нас дуже багато державних органів та органів самоврядування займаються імітацією реформ, яку ховають за дуже красиву візуалізацію цієї імітації, – каже він. 

Депутат Львівської міської ради, керівник фракції ГР «Народний контроль» Валерій Веремчук згадав, як минулого року мешканці зупинили неякісний ремонт дороги і змусили зробити його як належить. 

– Восени на Рясне-1 робився типовий ремонт типової дороги. І підрядник типово закидав асфальт в болото. Але громаді такий ремонт не сподобався. Зупинили роботи, викликали замовника – представника райадміністрації, яка сказала: «Що хай хоч щось зроблять, бо закінчення року, гроші «горять»». Але громада сказала: «Ні. Щось – не влаштовує». Підключили контрольні служби, змусили підрядника переробити проект. І сьогодні там не ями по коліна і розбитий асфальт, а – нормальна бруківка, – каже Валерій Веремчук.  

Депутат Львівської міської ради від парії «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк згадав, як минулого року планували ремонт дитячого садочка на вулиці Рильського. 

– Було 10 мільйонів гривень, проводили тендер. Але не зайшлося виконавця. Тому гроші перекинули на щось інше, – каже він. 

Архіви