У Львові нині є 22 діючих гросмейстери

Жодне інше місто України не може похвалитися такою кількістю гросмейстерів, як у Львові. Тут їх є нині 22 – діючих.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему: «Чи повертається шахова столиця України до Львова? Враження від чемпіонату України серед чоловіків і жінок, що триває у місті Лева» повідомив спортивний журналіст, історик і архівіст Іван Яремко.

– Але якщо рахувати всіх гросмейстерів, хто був і є пов’язаний зі Львовом, то таких шахістів найвищого рангу є аж 44, – каже він.
Правда, серед них немає чемпіонів світу. Хоча, як стверджує історик, росіянин Володимир Крамник, 14-й чемпіон світу з шахів, мав усі шанси народитися у Львові: його батьки навчалися тут і у місті Лева народився його старший брат. Але згодом сім’я переїхала в Туапсе.

А 25 листопада ц.р. виповниться 120 років відтоді як у Львові заснували перший шаховий клуб. У ньому було 45 шахістів-засновників, президентом клубу обрали Міхала Мянчинського. У першому турнірі змагалося 8 учасників, а переміг Ігнацій Попель.
За словами Івана Яремка, до Львова полюбляли приїжджати чемпіони світу з шахів. Так, у 1928 році тут проводив сеанс одночасної гри легендарний Олександр Алехін.

5 березня 1931 року у Львові сеанс одночасної гри на 31-й дошці дав шаховий олімпійський чемпіон Акіба Рубінштейн. Він 8 партій виграв, 8 програв і 15 звів у нічию. Це був один із його найгірших сеансів у шаховій кар’єрі.

Повертаючись до шахового чемпіонату України, який цими днями проходить у Львові, Іван Яремко зауважив, що Львів давно не приймав таких турнірів. Був тут чемпіонат у 1974-му, а потім – у 1986-му році.

Щодо шансів на перемогу, то для львів’ян вони невтішні.
– Я й не знаю, чи зараз переможуть львів’яни. Тому що вчора вперед вийшов Юрій Кузубов з Краматорська, йому буде 25 років і він подає великі надії, – каже Іван Яремко.

За його словами, найвідоміший львівський гросмейстер Василь Іванчук зараз грає невдало. Але пояснити чому – неможливо, бо Іванчук традиційно може перемогти найсильнішого і програти найслабшому.
– У нього, мабуть, немає мотивації до такого рівня турніру, – вважає історик.
Інший львівський гросмейстер Юрій Криворучко має більше мотивації – він чемпіон України минулого року і хотів би підтвердити свій титул, але це йому вже не вдасться через брак перемог.

Що ж до львів’янок, то обидві шахістки, сестри Музичук, є серед лідерів змагання. Поки що їх випереджає тільки Наталія Жукова, шахістка з Одеси. Серед цієї трійці і буде вестися боротьба за перше місце.

Архіви