У Львівському прес-клубі – виставка гобеленів Лариси Левикіної

Сьогодні у Львівському прес-клубі виставлено гобелени члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра художнього ткацтва Лариси Левикіної. Це 28-ма публічна демонстрація її творів.

Представлено 12 авторських робіт, які обєднані особливо актуальною нині темою – любов’ю до України, наголосила майстриня.

Лариса Левикіна після закінчення Львівського технікуму легкої промисловості займалася моделюванням одягу. Працювала у львівському Будинку моделей конструктором-модельєром.

– Коли я була в декретній відпустці і доглядала хвору паралізовану бабусю, мусила шукати духовної підтримки. Найбільшої сили тоді, аби витримати ці випробування, давала творча реалізація. Спочатку зайнялася вишиванням. Потім експериментувала з ткацтвом. Літератури на цю тему не було. Тож працювала майже інтуїтивно. Але коли вперше наважилася поїхати зі своїми роботами на традиційний ярмарок у Національний музей народної архітектури та побуту України в Пирогові, то отримала першу професійну оцінку своєї праці. Родина Пілюгіних, яка займалася художнім ткацтвом, побачила мої роботи і запросила мене до себе, в Решетилівку на Полтавщину. Там я отримала майстер-клас з ткацтва, що називається «з перших рук», розповіла Лариса Левикіна.

Для художнього ткацтва майстриня, яка займається цією справою вже 15 років, використовує розсувну дерев’яну вертикальну раму (верстат). Цей засіб виробництва і творчості зробив її чоловік, Сергій, за кресленнями, запозиченими в родини Пілюгіних. А дерев’яну гребінку, яку Лариса також використовує для ткацтва гобеленів, решетилівські художники подарували їй, коли львівська майстриня покидала полтавську «школу». Гобелени майстрині виготовлені з натуральної сировини, технікою «ручний перебір».

– Мої роботи побували у багатьох країнах, – розповідає Лариса Левикіна. Серед них  -слов’янські країни та країни Скандинавії. Були виставки і в нашій столиці – Києві. Особливо запам’яталася експозиція, присвячена 150-річчю нашого земляка, славетного українського письменника Івана Франка. Це було в 2005 році, а вже через рік я стала членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Довідка

Лариса Левикіна брала участь у виставках в Польщі (Перемишль, Ясло, Ченстохова, Варшава, Краків), Швеції (Стокгольм), Україна (Трускавець, Стрий, Дрогобич, Київ, Львів), організувала п’ять персональних виставок. Твори майстрині є в приватних колекціях в Польщі, Німеччині, Франції, Канаді, Австрії, Австралії, Америці, Італії, Греції, Росії, Білорусі, на Кіпрі та в усіх куточках України.

 

 

Архіви