У 70-кілометровій зоні між Україною і ЄС літаки розкидатимуть вакцину від сказу

За два тижні в 70-кілометровій буферній зоні між Україною і ЄС розпочинається вакцинація диких тварин від сказу. У цій вакцинації буде задіяно 12,7 тисяч квадратних кілометрів території Львівської області. Скидати вакцину будуть літаки.

Заплановано розкидати 317 тисяч доз вакцини від сказу. Це – надзвичайно вартісний захід,   розповів увідеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» Роман Сімонов, директор Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

Пасивна переоральна вакцинація диких звірів відбуватиметься в рамках програми між Міністерством аграрної політики України і Міністерством сільського господарства Польщі. Бо сказ в Україні має поширення, а за цим стоїть здоров’я людей, наголосив Роман Сімонов.

З початку цього року у Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини, за словами Сімонова, був зареєстрований 21 випадок сказу, в тому числі від лисиць -13 випадків. «Ми тісно працюємо в цій програмі з підприємством «Львівліс» і спільно з ними проводимо моніторинг ситуації по сказу в лісі. З початку року було відстріляна 1 131 голова диких звірів, в тому числі – 1007 лисів. З них було 13 позитивних випадків. Сьогодні є 35 контрольних пунктів, створених в рамках програми, де ми відбираємо проби»,- повідомив Роман Сімонов.

Ефективність вакцинації визначають за вмістом антибіотика-маркера у відстріляних після вакцинації тваринах. «Перед початком вакцинації спільно з «Львівлісом» проводимо добування лисів. Потім від більшого віднімається менше – це є процент охоплення вакцинацією. Весняна ефективність – 70%. Це дуже хороший показник», – вважає Роман Сімонов.

Вакцинація в рамках українсько-польської програми відбувається навесні і восени. У квітні- березні – первинна, у жовтні-листопаді – вторинна. У програмі задіяно 13 районів Львівщини, які межують з Євросоюзом. 

Архіви