Тимчасові переселенці використовують Львівщину як майданчик для переїзду за кордон

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Міграційні маршрути мешканців із зони АТО» заявив координатор ГО «Кримська хвиля» Енвер Бекіров.

– Кожного дня до нас звертаються люди з питаннями: як зробити швидко закордонний паспорт, як отримати візу, чи потрібна ця віза взагалі, чи можна просто прийти на кордон і сказати, що ти переселенець, чи досі за кордоном приймають, просять надати контакти тих, хто вже виїхав, – каже волонтер.

За його словами, він підтримує контакти з особами, які уже за кордоном отримали статус біженців, в Польщі, Німеччині. Бельгії.

– Ці люди перебувають у таборах. Так, їм надають дах і якісь виплати. Але в кожному окремому випадку – це доля конкретної людини та родини, – каже він.

За його словами, на Львівщині не створено належних умов для переселенців від держави. Як би не старалися волонтери, але вони не зможуть виконати всіх функцій.

Він стверджує, що його обурює, коли посадовець, який зовсім не розуміється, чим займаються волонтери, вчить їх правильно відповідати на телефонні дзвінки.

– Може хай би кожен робив свою справу? Може нехай ця людина, яка має владу, мобілізує ресурси, координує, робить щось корисне на рівні держави, виробляє стратегію, залучає інші ресурси? На жаль, ми чекаємо, що прийде представник міжнародної спільноти і скаже: «Ось вам мільйон, потратьте, будь ласка, тільки не крадіть багато», – каже Енвер Бекіров.

Він також заявив, що якщо і надалі так буде організовано роботу з приймання переселенців, то керівники Львівщини повинні зробити непопулярну заяву про те, що Львівщина не готова більше приймати переселенців.

– Це не означає, що немає ресурсів чи місця, чи інших можливостей. Є все. Але це все неорганізовано, ситуативно, – стверджує він.

Архіви