ТРЕНІНГ

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у тренінгу. Прохання зголоситися до 12.00 4 квітня 2011 року за тел.: 067-670-77-30, 235-77-90 або [email protected]

,,Футбол – мова порозуміння. Ксенофобія – поза грою!”

Дата:         

6 квітня 2011 року

Місце:        

Конференц-зал Львівського прес-клубу, проспект Тараса Шевченка, 11, 2-й поверх

Учасники: 

Журналісти усіх видів суспільно-політичних мас-медіа

ПРОГРАМА

 

09:30-10:00

 

Реєстрація учасників

 

10:00-10.20

 

 

 

 

 

 

10:20-11:50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.50-12.00

 

Вітальне слово

Людмила Гуменюк, директор Центру медіареформ, координатор проекту  ,,ЄВРО-2012: з відкритим серцем до кожного гостя

 

Ольга Шостак, голова Львівського прес-клубу

 

 

СЕСІЯ 1

Україна в переддень Євро-2012: проблеми прав людини в контексті взаємин між ,,свій,,не свій. Політика держави щодо протидії словесній та фізичній агресії і поглиблення міжетнічного порозуміння в суспільстві.

 

Олег Мартиненко, експерт з питань протидії катуванням, расизму та ксенофобії, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. 

 

Перерва на каву

 

12.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

13.00-14.00      

 

 

14.00-15.15

 

 

 

 

 

 

15.15-15.30

 

15.30-17.00

 

СЕСІЯ 2

Застосування мови ворожнечі – це гол у свої ворота. Хто, кого і як називає. Уникнення штампів та стереотипів у журналістських матеріалах.

 

Тренер:

Михайлина Скорик, журналіст та редактор сайту tochka.net

 

Обід

 

 

СЕСІЯ 3

Журналістська відповідальність у висвітленні спортивних подій: Досвід британських ЗМІ.

 

Тренери:

Людмила Гуменюк, Центр медіареформ

 

Перерва на каву

 

СЕСІЯ 4

Роль мас-медіа в ескалації  або розв’язанні ситуацій, пов’язаних з інцидентами або агресивними зіткненнями. Дослідження ситуацій. Дискусія.

 

Тренер:

Мрідула Гош, голова правління Східно-європейського інституту розвитку

 

ОРГАНІЗАТОРИ

Media Players International (Велика Британія) з 2001 пропонує консалтингові та тренерські послуги з журналістики, медіа та комунікації. Серед клієнтів MPI є  світові донори, міжнародні організації, британські та іноземні університети, уряди кількох країн, бізнес-компанії, зокрема, Світовий банк, Єврокомісія, Рада Європи, уряд Британії, Агентство з розвитку Сполучених Штатів, ОБСЄ,  ООН,  Оксфордський університет, Кентський університет тощо. Засновниками Media Players International  (www.mpinternational.org) та тренерами й консультантами в міжнародних проектах є  Тім Ґраут-Сміт і Лілія Побережська.

Центр медіареформ (ЦМР, Україна)  з 2002 року співпрацює з журналістами, політиками, державними службовцями, юристами, бізнесменами, аналітиками з метою утвердження високих журналістських стандартів, покращення урядової комунікації, поглиблення ефективного діалогу між владою та громадянами через посередництво мас-медіа. Один із останніх проектів ЦМР –  ,,Комунікація з громадянами: інтструменти прозорого й ефективного врядування” –  здійснений в 2008-2010 рр. спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, міністерствами, держкомітетами та обласними держадмінінстраціями.

ТРЕНЕРИ

Мрідула Гош

Фахівець з міжнародних відносин та міжнародного права, міжнародного розвитку, кандидат історичних наук. Працювала в міністерстві закордонних справ (1992-1993); доцентом кафедри міжнародної журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка (1994-1996), а також радником Програми розвитку ООН (1994-2000). Досвідчений медіа експерт. Була головним редактор журналу ,,Істерн Економіст”(2000-2001), також працювала на телебаченні.  З 2001 року є головою правління Східно-європейського інституту розвитку (СЄІР). Керує проектами у галузі прав людини, соціальної інтеграції, з подолання ксенофобії, расизму, уникнення мови ненависті. Автор численних аналітичних звітів і публікацій, головний редактор видань СЄІР:  журналу ,,Східно-Європейський Монітор”  та вісника ,,В одному човні. З 2008 року колумніст щоденної газети ,,Ек Дін (Індія).

Людмила Гуменюк

Магістр з політичної комунікації (Шеффілдський університет, Велика Британія), з 2003 року директор Центру медіареформ. Координатор та тренер навчальних проектів з журналістських стандартів та урядової  комунікації. Журналістський досвід  здобула, працюючи оглядачем міжнародного відділу газети ,,День (1997 р.); у 1997-2000 рр. – редактор англомовного тижневика The Day.  У 2007-2009 рр. – старший викладач Могилянської Школи Журналістики. До приходу в журналістику працювала на державній службі впродовж 7 років. Трудову діяльність розпочала вчителем школи.

Ніна Кур’ята – журналіст, медіатренер. Магістр журналістики (Національний університет Києво-Могилянська академія, 2005), кандидат біологічних наук (2005). Працювала на радіо, керувала Інтернет-проектами, зараз працює редактором розділу у всеукраїнському діловому тижневику ,,Власть денег”. Викладала в НаУКМА авторський курс ,,Наукова журналістика”, входить до складу Європейської мережі наукової комунікації ESConet, проводить тренінги для науковців з комунікації науки. Є досвідченим тренером з нових медіа, політичної, соціальної, ділової журналістики, журналістської етики та журналістської майстерності.

Олег Мартиненко

Отримав психологічну освіту в Харківському державному університеті. Один із засновників психологічної служби в пенітенціарних установах та системі органів внутрішніх справ. Має досвід миротворчих місій ООН в Боснії-Герцеговині та Косово. З 1993 р. займається проблемами мотивації злочинної поведінки. Диплом доктора юридичних наук отримав в Національній юридичній академії ім. Я. Мудрого за дисертацію з проблем злочинності серед працівників міліції. Працював на посадах радника міністра МВС з прав людини та начальника управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності МВС. Учасник проектів з питань протидії катуванням, расизму та ксенофобії. Нині працює в громадській організації ,,Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів”. 

Михайлина Скорик

Журналіст з 12-річним досвідом. Має диплом з правом викладати Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Зараз працює головним редактором інтернет-порталу  tochka.net. Раніше була редактором відділу в проекті ,,Лівий берег", випусковим редактором програм на телеканалі ,,1+1, оглядачем журналу "Профіль" і ,,Газети 24", журналістом газети ,,Україна молода. 4 роки практикує як тренер для журналістів з питань професійних стандартів, дотримання професійної етики, інформаційного законодавства та трудового права в сфері ЗМІ.

Тренінг проводиться в рамках Проекту ,,ЄВРО-2012: З ВІДКРИТИМ СЕРЦЕМ ДО КОЖНОГО ГОСТЯ” за підтримки Посольства  Великої Британії в Україні. Мета Проекту – допомогти Україні толерантно й доброзичливо зустріти численних іноземних гостей  Чемпіонату Європи з футболу 2012 року – представників розмаїтих культур та традицій – і продемонструвати свою щиру приналежність до європейської сім’ї народів.

Архіви