Технічні кандидати представляють маловідомі партії, – експерт

Член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут сьогодні на прес-конференції назвав основні ознаки, як виборцю можна розпізнати технічного кандидата в мажоритарному окрузі.

 По-перше, за словами Неберикута, найпростіша технологія, яка зараз застосовується, це однакові прізвища. На округах є кілька Козаків, Канівців, Задорожних. Це розраховано на те, що виборець не розбереться і, можливо, проголосує за іншого кандидата з відомим прізвищем. Таким чином, основний кандидат може втратити якийсь відсоток голосів.

Також технічні кандидати не є представниками ключових, найбільш рейтингових партій. «Ми знаємо, що у всіх округах є представники КПУ, Парії регіонів. Ясно, що рейтинг у них буде в межах 1-2%, але назвати їх технічними кандидатами не можна», – зазначив Неберикут.

«Тобто до категорій технічних кандидатів, у першу чергу, належать представники якихось маловідомих партій. За невеликими винятками – наприклад, Шкляра (письменник Василь Шкляр балотується по округу №123 (Перемишляни) від Української платформи «Собор», – ІА ZIK) не можна назвати технічним кандидатом», – сказав він.

На думку експерта, технічні кандидати є також серед самовисуванців.

«Ще одна ознака – зазвичай це мало публічні до виборів люди або які не володіють серйозними політичним чи фінансовим капіталом. І зазвичай ці люди не вирізняються своїми ідеологічними чи програмними позиціями. Тобто вони орієнтуються на такого центристського, серединного виборця, не проявляють відверто правих чи лівих поглядів», – додав він.

Архіви