Ситуацію із доступом до публічної інформації може покращити активність громади, – експерт

Для покращення ситуації із доступом до публічної інформації громадяни мають бути активні. Якщо вони не отримують відповіді на запити, треба надсилати їх повторно, оскаржувати.

На цьому 30 липня на засіданні прес-клубу «Підсумки піврічного моніторингу органів влади Львівщини з виконання закону «Про доступ до публічної інформації» наголосила Марія Дзюпин, експерт, юрист інформаційно-правового центру «Наше право».

Вона розповіла про те, наскільки справно органи місцевої влади Львівщини оприлюднюють документи на офіційних сайтах.

Зокрема, зі слів експерта, у 2012 році було видано 1295 розпоряджень голови Львівської облради, з яких 546 не були оприлюднені на офіційному сайті. Щодо рішень ЛОР, то їх від початку 2012 року було прийнято 207. Вони є у вільному доступі і кожен ці рішення може поглянути.

Щодо Львівської обласної державної адміністрації, то, станом на 25 липня, голова ЛОДА видав 478 розпоряджень, з яких 7 не були розміщені на сайті. Окрім того, як зауважила Марія Дзюпин, на сайті облдержадміністрації є спеціальний підрозділ, де повідомляється про рішення колегій ЛОДА, накази, акти. Так, є лише 5 рішень колегій облдержадміністрації та 3 накази управління капітального будівництва ЛОДА. Це дуже мала кількість, каже експерт.

Щодо Львівської міської ради, то цьогоріч, зі слів експерта, було прийнято 493 рішення виконкому ЛМР, з яких на сайті немає лише двох. З прийнятих розпоряджень – 342 – оприлюднені були всі, а щодо ухвал ЛМР, то з 529 ухвал 10 на сайті немає.

Марія Дзюпин додала: «Щодо ухвал ЛМР, то одне із явних порушень стосується рішень про надання квартир. До прикладу, в самому рішенні в кінці подано текст, який містить конфіденційну інформацію про фізичну особу, тобто, не зазначається, кому саме була надана квартира. А це прямо порушує ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Аби покращити цю ситуацію, зауважила Марія Дзюпин, громадяни мають бути активними. «Якщо їм не надається відповідь, їхнє право порушується – потрібно оскаржувати, надсилали повторні запити», – підкреслила експерт.

Проте вона наголосила, що, починаючи з 9 травня 2011 року, тенденція виконання Закону «Про доступ до публічної інформації» покращується.

Архіви