Священики на Львівщині займатимуться профілактикою туберкульозу

Чиновники та лікарі Львівської області звернулися з листами до релігійних організацій області з проханнями у своїх недільних проповідях переконувати парафіян звертатися до лікарів та проходити обстеження, аби мати можливість виявити туберкульоз на ранніх стадіях.

Про це сьогодні, 23 березня, під час прес-конференції на тему:

”Як громада Львівщини може подолати епідемію туберкульозу (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом)”, повідомив директор Перемишлянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадський активіст Іван Шалапський. 

– Ми звернулися до священників, щоби вони під час своїх проповідей згадували, що є можливість ранньої діагностики туберкульозу. Тобто ми надамо опис симптомів і священик під час проповіді може їх згадувати і радити парафіянам звертатися до лікарів, – каже він. 

За словами Івана Шалапського, у Перемишлянському районі ведуть активну просвітницьку роботу з боротьби з туберкульозом, бо район, за рівнем захворюваності на цю хворобу, посідає 3-4 місце. 

За словами старшого радника з питань туберкульозу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Еріки Вайтек, у Львівській області розпочато проект «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії». Метою проекту є посилення функції церков як партнера з охорони здоров‘я та долучення їхнього ресурсу для активізації діяльності місцевих громад з протидії туберкульозу. Цей проект упродовж 12 місяців буде впроваджувати  Львівська обласна організація Ліги соціальних працівників за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». 

– Туберкульоз – це соціальна проблема і вирішити її зусиллями самих медиків дуже важко. Тому всі наші проекти працюють на всіх рівнях – національних, обласних, районних, із залученням партнерів, – каже вона.  

За словами керівника проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Картлоса Канкадзе, він уже має позитивний досвід співпраці з релігійними організаціям в Грузії. 

– За 1100 років існування туберкульозу, ця хвороба обросла великою кількістю неправдивих міфів. І ми хочемо донести до громади кілька речей: що сучасна медицина може лікувати і вилікувати туберкульоз, дуже дієвою є діагностика на ранніх етапах захворювання і підтримка тих, хто вже 

Архіви