Словацькі журналісти хваляться, що у них за 10 років не застрелили жодного працівника ЗМІ

Йосиф Юрчишин

Президент Пряшівського відділення словацького синдикату журналістів, головний редактор міської газети "Vel’kosarisan" Йосиф Юрчишин вважає, що єдиний недолік словацького законодавства про пресу – це відсутність в ньому чіткого формулювання поняття «цензура».

Таку думку він висловив сьогодні під час прес-конференції у Львові.

Як розповів Йосиф Юрчишин, жодна партійна організація у Словаччині не має свого друкованого видання. Про свою діяльність політичні сили розповідають переважно через Інтернет.

«Новий закон про пресу, який був прийнятий у Словаччині в 2008 році – дуже європейський, модерний. При вступі в Євросоюз, ми зобов‘язані були привести усі свої закони, в тому числі й закон про пресу, у відповідність до європейського законодавства. І хоча цей закон був прийнятий під час урядування прем‘єр-міністра Роберта Фіцо, який назвав нас, журналістів, гієнами, він не заважає нашій діяльності», – сказав Йосиф Юрчишин.

Також Йосиф Юрчишин розповів, що нещодавно у Словаччині Спілкою журналістів прийнятий Етичний кодекс для журналістів, який чітко визначає, як і про що має право писати журналіст з точки зору етики, як повинні співпрацювати журналіст і суспільство.

«Це дуже добре, що ми прийняли такий кодекс, адже ми змінили моральний кодекс ще 1990 року. У нас пресу ніхто не контролює. За останні десять років ще жодна машина не згоріла, жодного журналіста не застрелили. У нас шанують тих журналістів, які не бояться дурних назвати дурними, а мудрих – мудрими», – висловив думку Йосиф Юрчишин.

За його словами, у Словаччині повністю відсутня «джинса», а усі замовні статті обов‘язково позначені спеціальними кодами, за якими згодом нараховують податки.

Архіви