Сержанти виконуватимуть роботу прапорщиків і молодших офіцерів, – Майкл Дзюбе

Завтра на Яворівському полігоні завершать навчання 23 українських сержанти, які пройшли навчання під керівництвом канадських інструкторів в рамках канадської програми «UNIFIER. Підготовка молодшого командного складу (сержанти, солдати)». Зміст цієї програми в тому, що відтепер ці сержанти зможуть виконувати роботу, яку в українській армії виконують прапорщики або молодші офіцери.

Про це сьогодні, 2 березня, під час прес-туру для журналістів до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон), який організували Львівський прес-клуб спільно з Регіональним медіа-центром Міноборони України (м. Львів), повідомив старший воррент-офіцер  збройний сил Канади Майкл Дзюбе.

За його словами, канадські сержанти (воррент-офіцери) навчають українських колег так само, як навчали їх колись. Тобто – за стандартами НАТО. 
– Ми розуміємо, що ці солдати, які зараз тут навчаються, вже – досвідчені. Ми використовуємо їхній досвід. Але ми мусимо навчити їх своєму баченню, – каже він.

Загальний курс навчання розрахований на 55 днів. І зараз на Яворівському полігоні є сержанти, які навчаються саме за цим курсом. Проте, спеціально для України, канадці розробили прискорений курс на 16 днів. Але і вимоги до навчання на цьому курсі – вищі.

– Нам треба, щоби кожен, хто пройшов цей курс, був спроможний вчити інших солдатів. Пріоритет для нас – сержантський склад і ті, хто навчається в Академії сухопутних військ. Потім вже звертаємо увагу на військовослужбовців з інших військових частин та військових закладів. Ми також приймаємо на цей курс молодших офіцерів, – каже Майкл Дзюбе.

За його словами, на курсі навчають як треба вчити. 
– Як вчити стріляти, як вчити поводитися зі зброєю, як вчити заходів безпеки, – каже канадський воррент-офіцер.

Також українських сержантів вчать командувати своїми підлеглими відповідно до бойових процедур НАТО.  
– Додатково навчаємо впоруватися зі стресом, який отримали в бою. Ця тема є дуже актуальною для українських солдатів, – каже Майкл Дзюбе.
За його словами, це вже буде другий випуск сержантів, які навчалися за прискореною програмою.

Архіви