Російські видавництва чують себе ліпше в Україні, ніж українські, – видавець у Львові

На українському ринку досі присутні російські видавництва. І чують вони себе добре. Навіть ліпше, ніж деякі українські.

Про це сьогодні, 5 березня, під час прес-конференції на тему: «Українська книга як один з аспектів ведення інформаційної війни», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив кандидат філософських наук, завідувач Центру українських військових традицій та патріотичного виховання, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» Олег Фешовець. 

– У нас дуже сильно присутні «АСТ», «Ексмо», «Росмен». Вони – бенефіціари великих видавців, які оперують великими коштами. Ці видавництва можна побачити на перших позиціях у списках рейтингів. І коли ці видавництва приходять на «Книжковий Арсенал», то їм надають ліпші місця в павільйонах. А коли заходимо ми, то нас ставлять у другу чи третю чергу, – каже він.

За його словами, цим видавництвам надають найліпші та найбільші площі.  Через це іншим – урізають. А деяким видавництвам, значно меншим, взагалі відмовляють в участі. 

– Менші видавництва менші через те, що вони – патріотичні. Також вони незручні для певного богемного середовища. Хоча їхня продукція найліпша та найякісніша, – говорить Олег Фешовець. 

Коментуючи скандал на «Книжковому Арсеналі», коли організатори відмовили в участі видавництвам, які видають книги про АТО, він зазначив:

– Ця проблема пов’язана з тим, що наш богемний істеблішмент пасує перед тиском великих видавництв, які, часто, мають російське походження, – вважає видавець. 

Доцент кафедри української преси Львівського національного університету ім.І.Франка, кандидат політичних наук, директор видавництва «ПАІС» Ігор Паславський вважає дуже тривожним симптомом те, що на 27-му році незалежності видавництвам, які випускають у світ патріотичну літературу, немає місця на основній книжковій виставці країни.

Архіви